اپل هشدار می دهد iPhone, iPad, Mac, Watch خود را آپدیت کنید

تاریخ خبر: 1400/5/10

اپل هشدار می دهد iPhone, iPad, Mac, Watch خود را آپدیت کنید

به روز رسانی 7/30: پس از انتشار یک به روز رسانی امنیتی برای iOS ، iPadOS و macOS BigSur ، اپل اکنون یک به روزرسانی watchOS 7.6.1 را نیز منتشر کرده است .
 
درست مانند iPhone ، iPad و Mac ، به نظر می رسد که سیستم عامل Apple Watch از همان مشکل IOMobileFrameBuffer رنج می برد که باعث می شود خرابی حافظه رخ داده و کد دلخواه اجرا شود. بنابراین دارندگان ساعت تشویق می شوند تا دستگاه خود را فوراً به روز کنند تا این آسیب پذیری برطرف شود.
 
برای به روزرسانی Apple Watch ، برنامه Apple Watch را در iPhone خود باز کنید ، سپس روی My Watch ضربه بزنید ، به General> Software Update بروید . به روز رسانی 7.6.1 باید ظاهر شود ، پس از آن روی "بارگیری و نصب" ضربه بزنید تا به روز رسانی اعمال شود و حفره امنیتی بسته شود.
 
داستان اصلی 7/27: اگر صاحب iPhone ، iPad یا Mac هستید ، ضروری است به دلیل سوء استفاده صفر روزه و خطر آلودگی بدافزار ، آن را در اسرع وقت به روز کنید .
 
اپل به روز رسانی امنیتی را با iOS 14.7.1 ، iPadOS 14.7.1 و macOS Big Sur 11.5.1 منتشر کرده است . در هر سه مورد ، به روز رسانی یک مشکل خرابی حافظه را برطرف می کند که به برنامه اجازه می دهد "کد دلخواه را با امتیازات هسته اجرا کند." چرا استفاده از وصله های امنیتی فوری بسیار مهم است ، زیرا اپل می پذیرد که این سوء استفاده در حال حاضر به طور فعال در طبیعت مورد استفاده قرار می گیرد.
 
دستگاه iOS یا iPadOS خود را با رفتن به تنظیمات> عمومی> به روز رسانی نرم افزار به روز کنید . پس از آن ، روی "بارگیری و نصب" ضربه بزنید و به روز رسانی امنیتی بارگیری و اعمال می شود ، پس از آن باید از این سوء استفاده محافظت کنید. برای کاربران Mac ، منوی Apple را باز کنید ، System Preferences را انتخاب کنید ، Software Update را کلیک کنید و سپس روی "Update Now" کلیک کنید ، که آخرین بروزرسانی را بارگیری کرده و سیستم شما را وصله می کند.
 
همانطور که Bitdefender گزارش می دهد ، سوء استفاده روز صفر توسط یک محقق ناشناس به اپل گزارش شده است. از مشکل خرابی حافظه در افزونه هسته IOMobileFrameBuffer ، که سیستم عامل ها برای مدیریت فریم بافر صفحه استفاده می کنند ، استفاده می کند. اگر هکر بتواند حافظه را خراب کند ، می تواند کد دلخواه را اجرا کند و این قبلاً برای نصب بدافزار روی دستگاه های اپل استفاده شده است.