خبر فروش کارت گرافیک Radeon RX 6000

تاریخ خبر: 1399/8/19

خبر فروش کارت گرافیک Radeon RX 6000

پس از راه اندازی ناامید کننده دیگری از کارت گرافیک انویدیا ، AMD رقیب وقت خود را صرف سرگرم کردن با هزینه رقیب خود کرد و گفت که راه اندازی آن بسیار نرم تر انجام خواهد شد.
 
AMD در ماه اکتبر کارت گرافیک های سری Radeon RX 6000 خود را به عنوان جایگزینی برای پرچمدار GeForce RTX 3080 و RTX 3090 ممتاز راه اندازی می کند که به نظر می رسید هر دو نسخه از فروش آنها بلافاصله پس از اجرای پیش سفارش های چند هفته گذشته ، از بازار خارج می شوند.
 
تهیه RTX 3090 برای اکثر خریداران تقریباً غیرممکن بود. بین موجودی محدود ، سکسکه خرده فروشان و پوست سرهایی که برای پاکسازی موجودی کالا دست و پا می زدند ، دست گذاشتن روی کارت حداقل ناامیدی بود. در نتیجه ، کاربران برای انتقال گلایه های خود به توییتر رفتند.
 
 
با تخلیه خریداران عصبانی به چپ و راست ، هیچ کمبودی بین طرفداران AMD و انویدیا وجود ندارد. با این حال ، به نظر می رسید که یک نظر با فرانک آزور ، معمار ارشد AMD در راه حل های بازی سازگار است.
 
به طور قابل توجهی ، کاربر TwitterAndreElijah ، که ابراز تاسف کرد که نمی تواند کار خود را "برای کمی بعد" انجام دهد ، 10 دلار شرط بست که AMD نیز با راه اندازی Radeon توپ را رها کند.
 
آزور به این توییت پاسخ داد: "من مشتاقانه منتظر گرفتن 10 دلار شما هستم" ، و ظاهراً نشان می دهد که راه اندازی AMD از مشکلی که برای اولین بار در انویدیا ایجاد شده جلوگیری خواهد کرد.
 
 
این شرکت هنوز توضیحی رسمی در مورد این موضوع نداده است ، خواه از نظر AMD بتواند تقاضا را برآورده کند یا اینکه مشکلات کمتری با خرده فروشان وجود دارد. با این حال ، به نظر می رسد که توئیت متهورانه آزور این القا that را القا می کند که این شرکت هیچ مشکلی در تأمین کالا پیش بینی نمی کند.
 
سری GPU 6000 گران قیمت AMD قرار است RTX 3080 و 3090 انویدیا را دریافت کند. بر اساس ریز معماری AMD RDNA 2 ، کارت های 6000 برای اولین بار توانایی ردیابی اشعه را ارائه می دهند. این همان معماری است که به عنوان ستون فقرات برای کنسول هایی مانند Xbox Series X مایکروسافت و PlayStation 5 سونی عمل می کند ، هر دو در ماه نوامبر راه اندازی می شوند. اگرچه فاکتور شکل GPU قبلاً مشخص شده بود ، اما یک رویداد اضافی برای 28 اکتبر برنامه ریزی شده است که اطلاعات بیشتری در آن منتشر خواهد شد.
 
توییت Azor یادآور snafu اخیر مایکروسافت در مورد فروشگاه های کنسول Xbox Series X خود است که در هفته گذشته برای سفارش قبلی بالا رفته است. مایکروسافت پس از مشاهده تجربه خرید پر دردسر برای طرفداران با پلی استیشن 5 ، از این فرصت استفاده کرد و با توییت تمسخرآمیز سونی با ذکر این نکته که این شرکت به هواداران اطلاع می دهد "زمان دقیق" قبل از اینکه بتوانند از قبل یک سیستم را سفارش دهند ، از رقبای خود رد شد.
 
 
با این وجود ، مشکلات تأمین می تواند کمترین مشکلات انویدیا در حال حاضر باشد. به نظر می رسد وب سایت سازنده به طور ناخواسته آدرس های ایمیل مشتری را درز می کند . PCMag توانست این مسئله را تکرار کند ، که به آدرسهای ایمیل تصادفی در قسمت ورود به سیستم در وب سایت انویدیا می چرخد.
 
باید دید آیا AMD می تواند تقاضا را برآورده کند یا خیر ، اما همانطور که تاریخ نشان داده است ، ذخیره ایده هایی مانند اظهارات Azor و Microsoft تا بدست آوردن "پیروزی" بر رقابت ، ایده خوبی است.