سه مدل از بهترین اسکنرهای مسطح کانن

تاریخ مقاله: 1399/6/17

سه مدل از بهترین اسکنرهای مسطح کانن

در اصل 2 مارک بزرگ در مورد اسکنرهای مسطح وجود دارد: Canon و Epson. امروز ما به دنبال بهترین اسکنرهای Flatbed Canon خواهیم بود که می توانید خریداری کنید ، نه  گران ترین آنها بلکه بهترین هایی که بهترین ارزش پول را دارند و برای آنها وضوح خوبی ، عمق رنگ ، سرعت و قابلیت اطمینان پیدا می کنید. Canon سه گزینه خرید عالی در سال 2020 به شما پیشنهاد می دهد در زیر مقایسه ما با بهترین اسکنر مسطح Canon است که اکنون می توانید در سال 2020 دریافت کنید:
سه مدل از بهترین اسکنرهای  Flatbed Canon در سال 2020

ممکن است این اسکنرها در بازار ماشین های اداری ایران وجود نداشته باشند اما مدل های مشابه وجود دارد و شما می توانید با تماس با واحد فروش اسکنر محصول بهتری خرید کنید.

Canon CanoScan Lide 400
Canon CanoScan Lide 400 A4 4800 dpi USB Type-C خاکستری 48 بیتی یا خاکستری 16 بیتی برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
Canon CanoScan 9000F MKII
Canon CanoScan 9000F MKII A4 9600 dpi سلامتی USB 2.0 خاکستری 48 بیتی یا رنگی 24 بیتی برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
Canon CanoScan Lide 300
Canon CanoScan Lide 300 A4 2400 dpi USB 2.0 رنگ خاکستری 48 بیتی یا خاکستری 16 بیتی برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

بیایید به طور خاص به هر محصول نگاهی بیندازیم.
CANON CANOSCAN LIDE 400
تولید - محصول قالب وضوح نوری اتصال عمق رنگ قیمت
Canon CanoScan Lide 400
Canon CanoScan Lide 400 A4 4800 dpi USB Type-C خاکستری 48 بیتی یا خاکستری 16 بیتی برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
اولین و چیزی که ما بهترین اسکنر Flatbed Canon برای خرید در سال 2020 می دانیم Canon Lide 400 است. جالبترین چیز در مورد Canon 400 در مقایسه با مارک های دیگر این است که دارای یک پایه است. نه تنها به نظر می رسد که واقعاً جالب در میز شما باشد بلکه فضای گرانبها را نیز در شما ذخیره می کند. در 300 dpi ، حدود 8 تا 10 ثانیه برای اسکن طول می کشد اما وقتی وضوح را به 600 dpi افزایش دهید ، تا 35 ثانیه طول می کشد.
این اسکنر Flatbed Canon دارای یک CIS (سنسور تصویر تماس با) است که می تواند با وضوح تصویر 4800 DPI ، پیکسل های زیادی در هر اینچ تولید کند تا عکس های شما را با جزئیات بسیار دقیقی تولید کند. کانن می گوید که با درون یابی می توانید آن را به 19200 DPI ببرید اما هیچ دلیل منطقی برای انجام این کار وجود ندارد ، درون یابی هیچ جزئیات جدیدی را به ارمغان نمی آورد بلکه فقط اندازه را تغییر می دهد. عمق رنگ برابر است با وضوح تصویر ، هنگام اسکن رنگ و در 16 بیتی وقتی این کار را در مقیاس خاکستری انجام می دهید ، در عمق رنگ 48 بیتی اسکن می شود.
می توانید هر اندازه کاغذ را که تا فرمت A4 است ، اسکن کنید. این بخشی از خط اسکنرهای اداری برای مدیریت اطلاعات از Canon است و برای اسکن اسناد اداری بیشتر از عکس و کتاب عکس بهینه شده است. با استفاده از درگاه USB-C می توانید این اسکنر را به رایانه ویندوز یا مک خود متصل کنید و همان کابل است که اسکنر را نیز تأمین می کند ، نیازی به استفاده از آداپتور برق اضافی ندارید. این یکی از معدود اسکنرهای مسطح است که از جدیدترین و سریعترین درگاه USB Type-C استفاده می کند. کانن درایورهای TWAIN را برای بارگیری در اختیار شما قرار می دهد ، بنابراین می توانید این اسکنر را با هر برنامه اسکن ادغام کنید.
یکی از بهترین نکات مربوط به اسکنر که می توانیم با این اسکنر Canon به شما ارائه دهیم: دارای درب Z است که قرار است با مواد ضخیم تر و اسکن کتاب بهتر باشد. وقتی کتابهای ضخیم تری دارید ، آن را بلند کنید و روند اسکن بسیار نرم تر خواهد شد. این اسکنر Flatbed Canon از فناوری LED استفاده می کند و هیچگونه گرمایش و حداقل مصرف انرژی ندارد. وزن آن حدود 3.6 پوند است که بسیار سبک است. اسکنرهای اپسون معمولاً دو برابر وزن دارند و طراحی اسکنرهای Canon بهترین کار در تجارت است.
نرم افزار همراه با اسکنر عبارتند از: IJ Scan Utility (Windows) ، IJ Scan Utility Lite (Mac) ، اسکن خودکار ، اسکن اسناد ، اسکن عکس ، اسکن سفارشی ، اسکن بخیه و OCR (تشخیص نویسه نوری) ، درایور MP ScanGear ، منوی سریع من نمی دانم چرا کانن تصمیم گرفت که فقط اسکنر را با مجوز ABBYY OCR ارسال نکند و به جای آن رویکرد پیچیده تری را پیش گرفت. نرم افزاری که Canon از ویژگیهای ICE دیجیتالی برای رفع خودکار سند برخوردار است که می تواند علائم خراش را از تصاویر اسکن شده و همچنین ذرات غبار حذف کند. اینها کارهایی است که مردم سالها پیش در Photoshop انجام می دادند اما اکنون اکثر نرم افزارهای اسکن می توانند آنها را حذف کنند. همچنین می تواند با حافظه ابری مورد علاقه خود مانند Google Drive ، DropBox ، OneDrive یا Evernote همگام سازی کند.
این اسکنر مسطح با تمام سیستم عامل های اصلی: ویندوز ، Mac OS و Linux سازگار است. اطلاعات بیشتری درباره محصول و تمام جزئیات مربوط به ضمانت محصول و نحوه ثبت محصول خود را در وب سایت Canon پیدا خواهید کرد
CANON CANOSCAN 9000F MKII
تولید - محصول قالب وضوح نوری اتصال عمق رنگ قیمت
Canon CanoScan 9000F MKII
Canon CanoScan 9000F MKII A4 9600 dpi سلامتی USB 2.0 خاکستری 48 بیتی یا رنگی 24 بیتی برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
Canon 9000F MK II به نوعی قطع شده است ، اما هنوز هم می توانید آن را در آمازون پیدا کنید ، گاهی اوقات جدید یا بعضاً تجدید شده. اما این یکی از بهترین اسکنرهای Flatbed Canon است که تاکنون ساخته شده است. چگالی پیکسل درست است و این واقعیت دارد: 9600 نقطه در هر اینچ ، وضوح نوری برای فیلم و 4800 dpi برای عکس ها و اسناد و مدارک بدون هیچ گونه دخولی. این اسکنر مسطح با عکس است که از حسگر CCD (دستگاه شارژ شده) در روزهایی که کانن سنسورهای جدید CIS را نصب نکرد ، استفاده می کند. ما همیشه کیفیت رنگ و زنده بودن RGB را از حسگرهای CCD ترجیح می دهیم. مانند دوربین های eos dslr ، دوربین های بدون آینه و دوربین فیلمبرداری حرفه ای است. مگاپیکسل ها می توانند یکسان باشند اما کیفیت تصویر ممکن است به دلیل حسگرها و لنزها بسیار متفاوت باشد. شما این اسکنر را با استفاده از HiSpeed ​​USB 2 به رایانه خود متصل می کنید. پورت 0 و می توانید هر اندازه کاغذی را که تا فرمت A4 است اسکن کنید. سرعت اسکن تقریباً 7 ثانیه برای یک سند رنگی A4 با وضوح 300 dpi است.
این اسکنر عکس مسطح قادر به انجام اسکن فیلم است. این می تواند فیلم ها و منفی های 35 میلی متر و همچنین فرمت متوسط ​​را اسکن کند. از فناوری Fare Level 3 برای به کار بردن برخی از ویژگی های دیجیتال ICE برای تقویت عکس رنگی مانند از بین بردن گرد و غبار و از بین بردن خراش ها و همچنین تقویت رنگ عکس های قدیمی استفاده می کند. شما همچنین فناوری OCR را با آن به دست می آورید ، اما این کار با نرم افزار اختصاصی انجام می شود. این موردی است که ما در مورد اسکنرهای Canon دوست نداریم زیرا معتقدیم ارائه مجوز برای ABBYY FineReader می توانست انتخاب بهتری برای تبدیل پرونده های JPEG ، TIFF و Bitmap به PDF های قابل جستجو و اسناد Word باشد.
یکی از ویژگی های بسیار مفید در این اسکنر حرفه ای Canon ، اصلاح سایه اتصال داخلی در هنگام اسکن کتاب است. اسکنر تفاوت نوری را که هنگام تلاش برای خم کردن کتاب ظاهر می شود ، برای صاف کردن آن بر روی اسکنر ، جبران می کند. همچنین 7 دکمه EZ را خواهید یافت که می توانید با عملکردهای اسکن سفارشی برنامه ریزی کنید. این دستگاه دارای 1 دکمه اسکن خودکار است که برای عجله زمانی مناسب است و وقت لازم برای تنظیم همه ویژگی ها را ندارید. از نور لامپ LED برای نور پس زمینه استفاده می کند.
قیمت تقریبا 8-10 برابر بزرگتر از یکی از دو اسکنر دیگر در اینجا است بنابراین از نظر محصولات تجاری و ارزش پول ، Lide 400 بسیار بهتر به نظر می رسد ، اما ارزش آن را دارد که وقتی می خواهید از آن برای عکاسی حرفه ای استفاده کنید و این ثابت می کند که یک مدعی قوی برای مدل های V800 و V850 از اپسون در این نقطه قیمت است.
CANON CANOSCAN LIDE 300
تولید - محصول قالب وضوح نوری اتصال عمق رنگ قیمت
Canon CanoScan Lide 300
Canon CanoScan Lide 300 A4 2400 dpi USB 2.0 رنگ خاکستری 48 بیتی یا خاکستری 16 بیتی برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
Canon Lide 300 با Canon Lide 400 بسیار متفاوت است اما تفاوت های کمی دارد. این بخشی از همان خط کم هزینه اسکنرها برای استفاده در مشاغل خانگی و سبک است. به عنوان مثال ، حداکثر وضوح اسکن کمتر است ، فقط 2400 DPI نوری در مقایسه با 4800 dpi. برای متن ، این هیچ تفاوتی نخواهد داشت ، اما برای عکسهای با کیفیت بالا ممکن است اگر بخواهید آن را اسکن کرده و آن را با فرمت بزرگ چاپ کنید ، اشکالی ندارد. Lide 400 به دلیل داشتن پردازنده بهتر تصویر در حدود 10-20٪ سریعتر است. این اسکنر سند و عکس مسطح دارای لوازم مصرفی تجاری نیست ، بنابراین هیچ چیز برای جایگزینی در آن به صورت دوره ای وجود ندارد و به روزرسانی های تعمیر و نگهداری به صورت به روزرسانی های درایور است ، نه سیستم عامل.
اسکنر CanoScan 300 آنچه را که همیشه در مورد محصولات Canon دوست داشتیم تأیید می کند ، طراحی همیشه عالی است. این اسکنر تصویر رنگی بهتر از همتای اپسون به نظر می رسد و احساس می کند.
دارای دکمه های قابل برنامه ریزی در قسمت جلویی برای اسکن و کپی کردن است. بله ، می توانید اسکنر را به چاپگرهای اداری Canon یا چاپگرهای خانگی یا حتی چاپگرهای حرفه ای عکس متصل کنید. تا زمانی که درایورها به درستی نصب شده باشند و ابزار IJ آنها را تشخیص دهد شما خوب است که بروید. این اسکنر فیلم نیست ، بنابراین شما هیچ دارایی برای منفی یا اسلایدهای فیلم ندارید. می توانید درایورهای ویندوز و مک و سایر محصولات مرتبط با گزینه ثبت محصول را در سایت Canon پیدا کنید.
اگر به من مربوط می شد ، من قطعاً 25 دلار اضافی را برای 400 می پرداختم زیرا شما اسکن بهتر و سریعتر می شوید.

چه اسکنر تخت CANON باید خریداری کنم؟
اگر بهترین هزینه را برای پول می خواهید ، باید Canon Lide 400 را بخرید ، آن اسکنر مسطح دارای وضوح خوب ، عمق رنگ خوب و نرم افزار خوب و با قیمت بسیار پایین است. اگر در عکاسی کار می کنید ، ممکن است بخواهید خرید Canon 9000F MK II را در نظر بگیرید. آنها اکنون در آمازون بسیار ارزان هستند. در کنار اسکنرهای تخت Canon Canoscan ، Canon خط اسکنر اسناد را به Canon Imageformula نیز تبدیل می کند. همچنین می توانید یکی از آن ها را خریداری کرده و یک لوازم جانبی واحد مسطح بچسبانید. اپسون همچون Epson perfection v550 اسکنرهای مسطح بزرگی را ایجاد می کند