پرینتر رنگی چندکاره کانن Canon Pixma G7020 MegaTank

تاریخ خبر: 1399/6/23

پرینتر رنگی چندکاره کانن Canon Pixma G7020 MegaTank

 جوهر افشان چند کاره ای بدون کارتریج (دارای تانک جوهر) است که برای چاپ و کپی چند صد صفحه در ماه در یک خانه یا دفتر کوچک طراحی شده است. مانند اکثر مدل های جوهر فله پایین رده (از جمله مارک های Canon MegaTank ، EcoTank اپسون و Smart Tank Plus HP) ، این مدل اگر کمی آهسته باشد ، به خوبی چاپ می شود. و هر دو صفحه سیاه و رنگی را برای هر کدام کمتر از 1 سانتیمتر از بین می برد ، و برای کسانی که نیاز به چاپ و کپی متوسط ​​دارند (مثلاً بین 300 تا 500 صفحه در ماه) یک ارزش فوق العاده است. برای چند دلار اضافی بین قیمت های خرید G6020 و G7020 ، مورد آخر دارای یک منبع تغذیه خودکار اسناد (ADF) برای ارسال اسناد چند صفحه ای به اسکنر بدون ورق زدن دستی و همچنین چند ویژگی دیگر قابل توجه دیگر است. آنها'چاپگر AIO برای دفاتر خانگی.
 
Mega-Beefy MegaTank
همانطور که اپسون (و بعداً HP) با چند مدل جوهر فله ای خود کار کرد ، Canon اولین دستگاه های MegaTank خود را با مجموعه ای از ویژگی های تا حدودی مبهم ، ظرفیت ورودی کاغذ بسیار متوسط ​​و رتبه بندی کم حجم طراحی کرد. به عبارت دیگر ، در حالی که این چاپگرها هزینه اجرای فوق العاده کمی را تحویل می دهند ، آنها بسیار کم سرعت ، دارای بهره وری و راحتی کم هستند و در واقع برای چاپ و کپی بیش از 100 صفحه در هر ماه مناسب نیستند. و این ، وقتی به آن فکر می کنید ، به نوعی هدف خرید چاپگر با هزینه های عملیاتی بسیار پایین صفحه را شکست می دهد.
 
اما درست همانطور که اپسون با نام تجاری EcoTank خود عمل کرده است ، آخرین مدل مدل MegaTank کانن اگرچه هنوز هم همان هزینه های پایین صفحه را ارائه می دهند ، اما بسیار زیبا تر و محکم تر از مدل های قبلی هستند. مثلاً Pixma G4210 را در نظر بگیرید ، که تقریباً با همان قیمت G7020 امروزی ، کمتر از نصف مقدار کاغذ را در خود جای می دهد و از ویژگی های بارز کمتری برخوردار است.
 
اما ما به آن خواهیم رسید. بیایید با اصول شروع کنیم. G7020 با ابعاد 9.4 در 14.7 در 16 اینچ (HWD) و وزن 17.8 پوند تقریباً بدون ADF است که قبلاً ذکر شد ، از نظر اندازه و طول یکسان با G6020 و کمی کوچکتر از G4210. کوچکتر و سبک تر ، Smart Tank Plus 651 بی سیم All-in-One بی سیم ، تنها AIO مرکب عمده آن شرکت است. همچنین ، چاپگر M-J805DW INKvestment Tank All-in-One برادر ، یک چاپگر مرکب مبتنی بر کارتریج با مشخصات مشابه Pixma G7020 است.
 
Canon Pixma G7020 ADF
تهیه کپی ، اسکن ، ارسال فکس ، ایجاد تغییر در پیکربندی و سایر کارها به کمک صفحه کنترل پرینتر چندکاره کانن G7020 انجام می شود. این شامل چندین دکمه ناوبری برای جابجایی در سیستم منوی تمرین از طریق یک LCD مونوکروم دو خطه است. علاوه بر دکمه های ناوبری ، دکمه های معمولی Black ، Color ، Stop ، Start و سایر موارد برای تهیه کپی و همچنین یک صفحه شماره 10 کلید برای شماره گیری شماره های نمابر و سایر توابع را پیدا خواهید کرد.
 
کنترل پنل پرینتر چندکاره کانن Canon Pixma G7020
در مورد کار با کاغذ ، G7020 تا 350 ورق کاغذ ساده را در خود جای داده است که بین یک کاست 250 برگه از جلو و یک سینی 100 برگه که از پشت شاسی بلند می شود ، تقسیم شده است. در داخل کشوی اصلی ، یک درج کوچک برای بارگذاری حداکثر 20 ورق کاغذ عکس برتر یا 10 پاکت شماره 10 و همچنین چندین نوع و اندازه کاغذ دیگر به اندازه عکس مشاهده خواهید کرد. این موارد شامل (مانند اکثر چاپگرهای مارک Pixma) قالب های مربع شکل رسانه ای اینستاگرام در اندازه های مختلف از 3.5 در 3.5 اینچ تا 5 در 5 اینچ است. (مدلهای Pixma TS9520 و TS9521C با فرمت گسترده ، کاغذ مربعی را تا 12 در 12 اینچ می گیرند.)
 
ورودی پرینتر چندکاره کانن Canon Pixma G7020
Pixma G6020 پیکربندی ورودی کاغذ یکسانی را ارائه می دهد ، در حالی که WorkForce ST-4000 EcoTank Color MFP Supertank اپسون ، یک AIO با جوهر فله با پیکربندی مشابه ، فقط 250 برگ از یک منبع ورودی را در خود نگه می دارد. HP Smart Tank Plus 651 فقط 100 برگ و Brother MFC-J805DW دارای 150 برگ با یک شکاف override یک برگه است.
 
حداکثر چرخه کار ماهانه برای پرینتر چندکاره کانن G7020 تعداد چاپ 5000 صفحه است ، همان G6020 ، Epson ST-4000 و MFC-J805DW ، در حالی که Smart Tank Plus 651 حداکثر در 1000 صفحه است. همانطور که می بینید ، هیچ یک از این AIO های کوچک اسب کار Clydesdale نیست ، اگرچه باید برای اکثر دفاتر کوچک با نیاز چاپ و کپی متوسط ​​بیش از حد مناسب باشد.
 
اتصال فراوان ، نرم افزار عمیق
خارج از جعبه ، رابط های استاندارد پرینتر چندکاره کانن Pixma G7020 دارای اترنت تا 100BaseT ، 802.11n Wi-Fi و USB 2.0 هستند. همچنین پروتکل شبکه همتا به همتا Wi-Fi Direct را دریافت می کنید. سایر گزینه های تلفن همراه شامل برنامه Canon Print با پشتیبانی از Android ، iOS ، Fire OS و Windows 10 Mobile است.
 
برخی از گزینه های تلفن همراه شخص ثالث شامل Apple AirPrint ، Google Cloud Print و Mopria Print Service هستند. کانن Pixma Cloud Link را تأمین می کند ، و گرچه شما از درگاه های حافظه USB یا SD برای چاپ و درایو حافظه اسکن نمی کنید ، G7020 از PictBridge روی پورت چاپگر USB خود و از WireBack PictBridge برای چاپ از دوربین های سازگار با Canon PictBridge و ضبط کننده های ویدئو.
 
از نظر تاریخی ، Pixmas همیشه دارای بسته نرم افزاری جامعی است که حاوی چندین راه حل بهره وری برای Windows و macOS است. بسته در اینجا شامل PosterArtist Lite (برنامه چاپ ویندوز و چاپ) و Easy-PhotoPrint Editor (یک ابزار چند پلتفرمی است که به شما امکان می دهد جلوه های ویژه و فیلترهای دیگر را روی عکس های اسکن شده خود اعمال کنید ، آنها را بهبود بخشید و در غیر این صورت ویرایش کنید). 
 
همچنین شامل Scan Utility و Scan Utility Lite (به ترتیب برای ویندوز و Mac) ، Master Setup ، My Printer (فقط Windows) و Network Tool. دو مورد اول بدیهی است که ابزارهای رابط اسکنر هستند و موارد دیگر مجموعه ای از برنامه های کاربردی برای پیکربندی چاپگر و اتصال شبکه آن است. 
 
عجله کن و صبر کن
پرینتر چندکاره کانن Canon Pixma G7020 را در 13 صفحه در دقیقه (ppm) ارزیابی می کند. این همان G6020 است ، تقریباً 5.2ppm سریعتر از ماشینهای MegaTank 2018 این شرکت ، 2ppm سریعتر از مدلهای Tank Smart HP HP و 1ppm جلوتر از MFC-J805DW برادر است. من آن را از طریق اتصال اترنت از طریق کامپیوتر استاندارد Test Core i5 اینتل که دارای ویندوز 10 پرو است آزمایش کردم. ( ببینید چطور چاپگرها را تست می کنیم )
 
برای مرحله بعدی آزمایشات  كه شامل PDF PDF Adobe Acrobat شامل گرافیك و متن كاری در فونت های مختلف در رنگ ها ، وزن ها و اندازه های مختلف. صفحات گسترده Microsoft Excel ، همراه با نمودارها و نمودارهای همراه ؛ و جزوات پاورپوینت ، همچنین حاوی گرافیک تجاری ، انواع حروف مختلف ، نمودارها و نمودارهای رنگارنگ. سپس این نتایج را با نتایج چاپ سند متن 12 صفحه ای ترکیب کردم.
 
در اینجا ، پرینتر چندکاره کانن G7020 نمره کلی تا حدودی غیر چشمگیر 4.4ppm را بدست آورد. اگرچه این کمترین سرعت چاپ در میان تمام AIO های سطح ابتدایی است که در اینجا ذکر شده است ، اما اکثر دیگران در هر دقیقه فقط با ده دهم صفحه از آن می کاهند. (Epson ST-4000 با 7.6ppm سریعترین سرعت را داشت.)
 
سرانجام ، از آنجا که این یک چاپگر است که عمدتا برای خانواده ها تهیه شده است ، من همچنین آزمایش کردم که چگونه عکس های فوری آزمایشی 4 در 6 اینچی رنگارنگ و بسیار دقیق ما را از بین می برد. در اینجا ، میانگین چاپگر برای هر تصویر 32 ثانیه است ، که مطابق با آنچه در این سالها از بیشتر Pixmas دیده ام مطابقت دارد و همچنین در مورد انتظار شما از AIO خانواده مدار در این کلاس. خبر خوب این است که ، همانطور که در آینده مشاهده خواهید کرد ، کیفیت کلی چاپ کاملاً قابل انتظار است.
 
کیفیت چاپ Pixma قابل اعتماد
مانند اکثر Pixmas ، کیفیت کلی خروجی پرینتر چندکاره کانن G7020 نیز براساس آزمایش ما ، تقریباً برای جوهر افشان خانواده گرا تقریباً متوسط ​​است. و امروزه ، به ویژه با توجه به متن و عکس ، متوسط ​​خروجی بسیار خوبی است. متن به خوبی شکل گرفته و بسیار خوانا است و بنابراین باید برای هر نوع استفاده تجاری به جز مواردی که به فونت های کوچک احتیاج دارند ، خوب باشد.
 
با برخی از گرافیک های پیچیده تر کسب و کار ، اثری از باندینگ (الگوی منظم از خطوط نازک) در چند شیب و پر شدن تاریک مشاهده کردم ، اما به سختی کافی برای ارائه خروجی چیزی غیر از قابل قبول است. رنگها به طور کلی به خوبی اشباع شده بودند ، و جزئیات پیچیده ، مانند خطوط مو ، به خوبی تمایز بین تن های مشابه مشخص شده بودند.
 
من متوجه شدم که رنگ کمی روی یک چاپ تک رنگ مشاهده شده است ، اما فقط در بازرسی دقیق آن کم و آشکار بود.
 
کمتر از یک پنی در هر صفحه
کیفیت چاپ ، ظرفیت و ویژگی ها چیزهای خوبی هستند ، اما بیشترین جذابیت این مدل و سایر مدل های جوهری فله ، هزینه های اجرای بسیار کم آنهاست - حدود 0.3 سنت برای صفحات تک رنگ و 0.9 سنت برای چاپ رنگی. این همان هزینه های صفحه ای است که توسط محصولات مرکب Epson و HP تحویل داده می شود و صادقانه بگویم کمترین هزینه ای است که من از آن مطلع هستم.
 
بطری های جوهر پرینتر چندکاره کانن Pixma G7020 کانن
دستگاه های مخزن INKvestment Brother ، که در واقع کارتریج ها را به طور کامل از بین نرسانده اند (همچنین چاپگرهای Instant Ink HP) ، صفحات تک رنگ را برای هر کدام حدود 0.9 سنت و صفحات رنگی را برای هر کدام کمتر از 5 سنت چاپ می کنند. و هنگامی که در برنامه اشتراک ماهیانه 10 دلار HP مشترک می شوید (300 چاپ در ماه) ، هر صفحه - هر صفحه ، خواه یک سند متنی تک رنگ با 5 درصد پوشش جوهر یا یک عکس با اندازه نامه با 100 درصد پوشش باشد - حدود 3.5 سنت کار می کند. 
 
درج جوهر Canon Pixma G7020
اگر به آن فکر کنید ، چندین سناریو وجود دارد ، مثلاً چاپ کنید هر ماه چندین عکس بزرگ یا اسناد سنگین با گرافیک رنگی ، که در آن نرخ ثابت 3.5 سانتی متری می تواند شما را به مقدار زیادی صرفه جویی کند. به خاطر داشته باشید که محصولات Brother INKvestment Tank و HP Instant Ink چنین کاری نمی کنند - و مدل های Canon MegaTank و Epson's EcoTank - با قیمت ممتاز سه تا پنج برابر یک چاپگر قابل مقایسه با جوهر فله قابل مقایسه نیستند. از این رو ، انتخاب یک محصول با مرکب عمده مانند G7020 فقط وقتی منطقی به نظر می رسد که قصد چاپ ماهانه چند صد صفحه را داشته باشید ، که علاوه بر صرفه جویی در هزینه شما در طول عمر چاپگر ، به جبران چند صد مورد اضافی نیز کمک می کند. دلار برای آن پرداخت کردید
 
علاوه بر این ، باید اضافه کنم که در حین نوشتن این مقاله و در آینده ای قابل پیش بینی ، Canon شامل دو بطری 6000 صفحه ای جوهر سیاه همراه چاپگر است. در جعبه ، جوهر کافی برای چاپ حداکثر 18000 صفحه تک رنگ یا 7500 صفحه رنگی دریافت می کنید ، و این یک پیشنهاد ارزشمند است که از قبل قدرتمند است.