چاپگر لیبل زن یا پرینتر چاپ لیبل چیست

تاریخ خبر: 1399/9/1

چاپگر لیبل زن یا پرینتر چاپ لیبل چیست

چاپگر لیبل چیست؟
 
چاپگر لیبل یک چاپگر مخصوص است که برای چاپ برچسب ها ، برچسب ها و بارکد بر روی برچسب های خود چسب ، موجودی کارت ، ماده نورد و ورقه پارگی قالب بندی شده است. چاپگرهای دیگر برچسب برای چاپ روی لایه های فیلم و فویل مهندسی شده اند.
 
چاپگرهای لیبل معمولاً با رایانه ها ارتباط برقرار می کنند تا کارهای چاپی آن را پردازش کنند یا از طریق سیستم عامل داخلی خود به عنوان دستگاه های مستقل عمل کنند. مورد دوم به Label Maker اشاره دارد. فناوری چاپ حرارتی در قلب عملکرد چاپگر برچسب است.
 
** فناوری چاپ حرارتی **
دو نوع چاپگر برچسب تولید می شود: چاپگرهای برچسب Direct Thermal و Thermal Transfer.
 
Direct Thermal - این چاپگر لیبل با استفاده از گرما ، بارکدها ، برچسب ها ، گرافیک ها و متن ها را با استفاده از تاریکی مستقیم فرم ها و مواد برچسب چاپ می کند. چاپ های انجام شده به گرما یا قرار گرفتن در معرض نور حساس هستند. بهتر است برای چاپ برچسب های تک رنگ با ماندگاری کوتاه استفاده شود.
 
نکات و ترفندهای بیشتر در مورد نگهداری چاپگر و اینکه چگونه می توانید در منابع چاپی از دائرlopالمعارف چاپگر صرفه جویی کنید .
 
چاپگرهای برچسب حرارتی مستقیم یک پلت فرم چاپی کم هزینه را ارائه می دهند ، زیرا به هیچ گونه جایگزینی قابل مصرف احتیاج ندارند . همانطور که سازنده Label Writer Dymo گفته است - جوهر روی برچسب است.
 
انتقال حرارتی - چاپگر برچسب گفته شده نیاز به استفاده از روبان های کربنی در دو درجه موم یا رزین دارد. مکانیسم انتقال حرارتی کاملاً متفاوت از نمونه مشابه خود است زیرا گرما را به لایه های زیرین بکار می برد و چاپها را به فرم منتقل می کند. از این رو ، نام این اجازه می دهد تا چاپگر چاپهای با چگالی بالا تولید کند که می تواند به صورت رنگی نیز باشد.
 
در مقایسه با واحدهای حرارتی مستقیم ، چاپگرهای انتقال حرارتی چاپهای واضح و روشنی ارائه می دهند و ماندگاری بسیار بیشتری دارند. این برنامه همچنین برنامه های بیشتری از جمله علائم ، برچسب های شناسایی محصول ، برچسب دارایی و بسیاری دیگر را پوشش می دهد.