واحد فروش : 88322752-021 واحد پشتیبانی : 2783986-0930

علت نمایش خط مشکی به صورت عمودی در اسکنر Canon lid110

معمولا" این خط به اندازه تقریبی 2 سانتی متر به نمایش در می آید که به صروت عمودی تمام صفحه را در بر می گیرد . این ایراد مربوط به یونیت اسکنر دستگاه شما میباشد

خطای Scanner Bulb Failure در پرینتر های چند کاره اچ پی ؟

این خطا مربوط به ماژول اسکنر میباشد ابتدا پرینتر را به مدت 30 ثانیه خاموش کرده وبعد روشن نمایید لامپ اسکنر را چک کنید در صورت روشن نشدن آن را تعویض نمایید در صورت رفع نشدن ایراد با خدمات شرکت پرینتر کاران تماس بگیرید

خطای 50 Fuser Error در پرینتر اچ پی 3030

بروز یک خطا در سخت افزار داخلی پرینتر را خاموش کرده مدت 20 دقیقه صبر کننید و مجدد روشن نمایید کابل اتصال مربوط به هیتر چک شود چک کردن چینی هیتر اگر از محافظ برق استفاده می کنید آن را جدا کرده وپرینتر را مستقیم به برق وصل کنید تعویض هیتر و سنسورهای حرارتی تعویض برد ECU

نحوه راه اندازی پرینتر چگونه است ؟

دستگاه را از جعبه خارج نمایید . برچسب ها و یونولیت ها را جدا کنید. تونر را از پلاستیک بیرون آورده کمی تکان دهید، سپس ضامن پلاستیکی بغل تونر را به سمت فلش بکشید تا کامل خارج شود. تونر را از سمت نوشته داخل دستگاه قرار دهید. CDراه انداز را گام به گام نصب کنید. تنها درقسمتی که پیغام مربوطه به اتصال کابل USB ظاهر شد کابل خود را متصل کنید. (توجه داشته باشید که کابل USB از ابتدا متصل نباشد).

پرینتر توسط سیستم شناسایی نمی شود ؟

پرینتر را با کابل USBو کامپیوتر دیگر تست نمائید. پیش از نصب مجدد از پاک شدن نصب پیشین روی سیستم عامل خود مطمئن شوید. CD راه انداز را گام به گام نصب کنید. تنها درقسمتی که پیغام مربوطه به اتصال کابل USB ظاهر شد کابل را وصل کنید. (توجه داشته باشید که کابل USB از ابتدا متصل نباشد). درصورتی که هم چنان مشکل پابرجاست به مرکز مجاز خدمات مراجعه نمائید.

دستور پرینت ارسال می گردد اما Printer عمل چاپ را انجام نمی دهد ؟

توجه نمایید که Printer شما Error می دهد یا خیر، در مواقعی که دستگاه Error می دهد با توجه به Error مربوطه باید اقدام گردد. در صورتی که چاپگر Error نمی دهد، مشکل از کابل USB ویا موارد نرم افزاری است. (اشکالاتی نظیر: نصب ناصحیح دستگاه - مشکلات رایج ویندوز - نرم افزارهای آنتی ویروس و یا فایروال ها).

ارورPaper Jam چیست ؟

این پیغام مربوط به گیر کردن کاغذ می باشد تغذیه ی کاغذ درداخل مخزن را مجدد چک نمایید درصورت نادرست قرار گرفتن کاغذ در داخل مخزن، هنگام چاپ ممکن است کاغذ داخل Printer گیرکند. برای رفع این مشکل دستگاه را خاموش کرده، تونر را به آرامی درآورده و کاغذ را در طول مسیرش به آرامی به بیرون بکشید. درصورتی که کاغذ پاره شود و یا تکه های آن داخل دستگاه بماند، برای رفع مشکل باید به مراکز خدمات مراجعه نمایید.

ارور "Load Correct Paper"چیست ؟

این پیغام در واقع مربوط به سایز کاغذ می باشد این Error درمواقعی نمایان می شود که سایز کاغذ در نرم افزار مورد استفاده با سایز کاغذ داخل مخزن و یا سایز ست شده روی Printer و هم چنین سایز ست شده روی نرم افزار نصب شده ی Printer متناسب نباشد. هرسه مورد را دوباره چک کنید.

پیغام " "Out Of Tonerیا " "Change Toner چیست ؟

علت به نمایش در آمدن این پیغام تمام شدن کارتریج پرینتر می باشد. تونر شما در حال اتمام است که با تعویض تونر مشکل برطرف خواهد شد. در دستگاهای لیزری رنگی داخل متن Error مشخص می شود کدام تونر نیاز به تعویض دارد. با شارژ کردن کارتریج نیز این پیغام رفع خواهد شد

ارسال فاکس با پرینتر کانن MF4140 چگونه است ؟

در چاپگر های بدون ADF ارسالFax تنها به صورت اتوماتیک انجام پذیرخواهد بود، برای این منظور برگه ی ارسالی باید روی شیشه ی Scanner قرار گیرد و سپس بدون برداشتن گوشی دستگاه، اقدام به ارسال فاکس به شکل اتوماتیک شود.

تنظیمات دریافت فاکس در پرینتر های چند کاره کانن ؟

برای تنظیم بر روی حالت اتوماتیک و یا دستی ابتدا وارد منوی تنظیمات فاکس شده. وارد منوی RX Mode می شویم و وضعیت دلخواه را انتخاب می کنیم. برای تنظیم تعداد زنگ دریافت فاکس به طور اتوماتیک، ابتدا RX Mode را برروی وضعیت fax only قرار می دهیم. سپس وارد گزینه ی Incoming Ring شده و تعداد زنگ را انتخاب می کنیم.

پیغام Out Of Paper چیست؟

ممکن است کاغذ داخل پرینتر شما باشد و این پیغام را ببینید . این مورد بیش تر در مواقعی که سایز کاغذ تغییر کند مشاهده می شود. برای رفع این مشکل شما می توانید داخل پنجره ای که حاوی این پیغام است شده و ازمنوی Option گزینه ی Device Setting را انتخاب و سایز کاغذتان را اصلاح کنید.

عدم ارسال فکس با پرینتر چهار کاره کانن و تکرار آن ؟

دستگاه روی حالت AUTO REDIAL قرار دارد. وارد menu دستگاه شده، سپس گزینه fax settings را انتخاب کنید و دکمه ok را بزنید. اولین گزینه یعنی Auto Redial را انتخاب کرده و سپس با کلیدهای + و یا – می توانید حالت خاموش (off) را برگزنید تا در صورت تماس ناموفق شماره گیری انجام نشود.

علت اسکن نکردن پرینتر چند کاره کانن چیست ؟

باید توجه داشت دستگاه های چند منظوره درصورت نداشتن کارتریج، به هر علتی دارای ارور باشند، همه امکاناتشان تا برطرف شدن آن ارورغیر فعال می شود.

پرینتر ارور ""No Paper میدهد ؟

در پرینتر های جوهرافشان کانن که دارای دو Tray می باشند حتمن باید موقع چاپ برروی کاغذ عکس از Tray بالا و موقع چاپ با کاغذ Plain Paper از Tray پایین (بنا به تنظیم انجام شده) استفاده شود.

پیغام دریافت فاکس ها روی حافظه Fax in memory ؟

دستگاه شما هنگام دریافت فاکس فاقد کاغذ می باشد. کاتریج ها تمام و یا رو به اتمام می باشند.

ارور 6C10 ؟

این پیغام در پرینتر های جوهر افشان کانن دیده می شود. داخل دستگاه شما جسم خارجی وجود دارد که در این صورت می باید با احتیاط از دستگاه خارج شود. درغیراین صورت دستگاه مشکل سخت افزاری دارد و باید به مراکز خدمات مراجعه شود.

با خطوط سانترال در ارسال فاکس مشکل پیش می آید ؟

نکات مهم پیش از ارسال فاکس: دستگاه باید با کابل 2 رشته از پریز تلفن به پشت دستگاه (قسمت line) وصل شود. گوشی تلفن به قمست handset متصل باشد. بهترین حالت ارسال فاکس در این وضعیت، حالت fax only می باشد. درصورت ادامه داشتن مشکل، دستگاه را با یک خط مستقیم تست نمایید. با انجام این آزمایش می توان به اشکال دستگاه و یا اشکال در خط های سانترال پی برد.

ارور “5100” یا Paper jam در پرینتر کانن چیست ؟

داخل دستگاه را مشاهده کرده در صورتی که کاغذ داخل دستگاه باقی مانده باشد با احتیاط اقدام به خارج نمودن آن نمایید. درغیر این صورت به مراکز مجاز خدمات مراجعه کنید.

در پرینتر چهار کاره کانن Redial اجرا نمی شود ؟

شما هنگامی موفق به استفاده از فاکس مجدد خواهید شد که یک بار به صورت کامل ارتباط برقرار کرده باشید. درغیر این صورت امکان استفاده از Redial میسر نخواهد شد.

ارور recommend new CRT در پرینتر جوهر افشان کانن چیست ؟

در صورت مشاهده این ارور کارتریج دستگاه نیاز به تعویض دارد.

کار نکردن اسکنر در پرینتر چند کاره کانن مدل MF4370؟

دراین چاپگر به دو صورت می توان عمل اسکن را انجام داد: USB SCANING NETWORK SCNING شما با زدن کلید اسکن روی دستگاه می توانید حالت اسکن را به مدهای گفته شده تغییر دهید.

روش پرینت گرفتن از اینترنت چگونه است ؟

برخی از فایل های اینترنتی دارای قفل نرم افزاری می باشند که در این صورت امکان پرینت گرفتن آن ها وجود ندارد. در نرم افزارهای پرینتر های جوهرافشان کانن (درون سی دی راه انداز) نرم افزاری به نام easy-webprint وجود دارد که قابلیت های فراوانی را برای شما در پرینت صفحات وب میسر کرده است.

روش اسکن کردن با پرینتر لیزر رنگی چند کاره کانن مدل MF8450 ؟

عمل اسکن دراین مدل از دو روش نصب درشبکه ویا از طریق flash امکان پذیرخواهد بود. درحالت اسکن با flash بعد از نصب می توان دکمه سبز را برای اسکن کردن فشاردهید. هم چنین شما می توانید تنظیمات اسکن مانند: رنگی، سیاه و سفید، رزولوشن و غیره را در این حالت به دلخواه تغییر دهید.

راه اندازی اولیه پرینتر تک کاره لیزر رنگی LBP5050 چگونه است ؟

ابتدا می باید داخل دستگاه را به دقت ملاحظه نمایید، هر 4 تونر داخل دستگاه را که هر کدام یک نوار نارنجی رنگ دارند را از محل نصب شده خارج و نوار مورد اشاره را از تونرها به طور کامل جدا نمایید. در قسمت پشت دستگاه، در را باز کرده و دو پلاستیک نارنجی که مربوط به پلمپ دستگاه می باشد را به سمت فلش چرخانده و خارج نمایید.

ارور6A80 در پرینتر های جوهر افشان کنون چیست ؟

با بررسی دقیق و مطمئن شدن از نبودن جسم خارجی و یا کاغذ درداخل پرینتر و هم چنین اورجینال بودن کارتریج ها در صورت عدم رفع مشکل به مراکز مجاز خدمات مراجعه نمایید.

ارور درقسمت کاغذ کش بالا درپرینتر کانن مدل LBP6300؟

تعریف کاغذ این دستگاه به گونه ای است که سایز انتخابی کاست و کاغذ کش بالا می باید غیر هم سان باشد.

تغییر میزان رنگ کپی در پرینتر های چند کاره ؟

روی دستگاه کلیدی وجود دارد که به شکل دایره ای است که نیمی از آن مشکی و نیمی از آن سفید می باشد، با زدن این کلید می توان درجه کنتراست کپی را تغییر داد.

راه اندازی اولیه اسکنر کانن مدل lide 100 ؟

در قسمت زیرین دستگاه یک قفل وجود دارد که برای استفاده از آن می باید ابتدا این قفل را باز نمایید. CD راه انداز را گام به گام نصب کرده و تنها درقسمتی که پیغام مربوطه به اتصال کابل USB ظاهر شد کابل خود را متصل کنید.

آموزش چاپ روی CD در پرینتر های جوهر افشان ؟

برای چاپ رویcd پیش ازهر چیز شما نیاز به cd های قابل چاپ دارید. با استفاده از نرم افزار Lable print (قابل نصب ازطریق cd راه انداز) اقدام به چاپ بر روی cd نمایید. دستور پرینت را از طریق نرم افزار یادشده ارسال کرده و خشاب حاوی cd را هنگامی که پیام جاگذاری آن بر روی صفحه نمایش ظاهرگردید را داخل دستگاه قرار دهید.

انتخاب تعداد زنگ برای دریافتfax در پرینتر های چهار کاره کانن ؟

با فشارکلید menu وارد گزینه fax setting شده سپس با انتخاب گزینه ی Rx setting کلید ok را می فشاریم از گزینه های پیش رو، incoming ring را انتخاب و در نهایت در این قسمت ring count (تعداد زنگ ها) را انتخاب نمایید.

Cancel کردن report یا گزارش فاکس در چهرکاره های کانن ؟

وارد menu شده و گزینه report settings را انتخاب کرده دراین قسمت با دو حالت tx report و rx report روبه رو خواهید شد، گزینه ی tx مربوط به ارسال و گزینه rx مربوط به دریافت که در صورت تمایل با انتخاب گزینه output no دیگر دستگاه report نخواهد داشت.

روش نصب پرینتر کانن از طریق بی سیم چگونه است ؟

اقدامات اوليه: 1. شما مي توانيد دستگاه را به شبکه هاي محلي بي سيم و يا کابلي وصل کنيد ولي نمي توانيد از هر دو به طور هم زمان استفاده کنيد، هنگام استفاده از شبکه محلي بي سيم، کابل شبکه را به دستگاه وصل نکنيد اين کار موجب مي شود دستگاه درست کار نکند. 2. اگر تنظيمات رايانه و دستگاه شبکه اي که در حال استفاده از آن هستيد انجام نشده باشد حتي اگر مراحل تنظيم زير را درست انجام دهيد نمي توانيد از دستگاه بر روي شبکه استفاده نماييد. مراحل تنظيم دستگاه : Network setting / select wired / wired … wireless LAN / ok / کليد منو براي اين که تنظيمات اعمال شود لازم است دستگاه را خاموش و دوباره روشن کنيد. (10 ثانيه) براي اتصال به شبکه محلي بي سيم 2 روش ارائه شده است: 1- اتصال با استفاده از ويژگي WPS ( تنظيمات محافظت شده Wi - Fi ) 2- اتصال به صورت دستي براي بررسي اين که آيا دستگاه شبکه شما WPS را پشتيباني مي کند يا خير به دفترچه ي آن مراجعه کنيد و يا با شرکت سازنده آن تماس بگيريد. تنظيم دستگاه با استفاده از WPS ( دکمه فشاري): Menu / Network setting / wireless LAN setting See wireless… ok / WPS push button mode / ok / Do you want to ... / yes / searching… دکمه WPS روي دستگاه شبکه بي سيم را به مدت 5 ثانيه فشار داده و نگه داريد. اگر پيامcannot find access point نشان داده شود، براي بستن صفحه ok را فشار دهيد و از 2 مرحله پيش کار را از سر بگيرد. هنگامي که شبکه بي سيم رد يابي شد، نشانگر Wi – Fi چشمک مي زند، بعد از تکميل تنظيمات نشانگر Wi – Fi روشن مي شود. اگر پيام خطايي ظاهر شد براي بستن صفحه ok را فشار دهيد و مراحل پيشين را تکرار نماييد در صورت رفع نشدن مشکل، به دفترچه راهنماي الکترونيکي دستگاه wireless LAN Traubles مراجعه نماييد. منتظر بمانيد تا دستگاه آدرس IP را به صورت اتوماتيک بازيابي کند (2 دقيقه) اگر مي خواهيد آدرس IP را به صورت دستي تنظيم کنيد به دفترچه راهنماي الکترونيکي setting the IPv4 Address مراجعه نماييد. اتصال به صورت دستي : SSID : که به عنوان نام نقطه دستيابي شبکه نشان داده مي شود. مي توانيدSSID شبکه را با استفاده از Canon MF/ LBP wireless setup Assistant در CD نرم افزار همراه دستگاه بررسي کنيد. Menu / network setting / wireless LAN setting see wireless … / ok / SSID setting select Access point / searching…. اگر پيام cannot find access point نشان داده شود براي بستن صفحه ok را فشار دهيد و از دو مرحله پيش کار را از سر بگيريد. SSID مورد نظر را انتخاب و کليد ok را فشار دهيد ( اگر چندين SSID مشابه نشان داده شود، ID را که ابتداي فهرست - قوي ترين سيگنال - را انتخاب نماييد). حال فرمت ورودي را متناسب با تعداد کاراکترها و يا ارقامي که به عنوان رمز عبور اتصال به شبکه بي سيم شما وجود دارد انتخاب نماييد. - مي توانيد با تغيير mode از کليدهاي عددي و يا نويسه اي استفاده نماييد. Do you want to… / yes / connecting… نشانگر Wi – Fi چشمک مي زند. بعد از تکميل تنظيمات، نشانگر Wi – Fi روشن مي شود. منتظر بمانيد تا دستگاه آدرس IP را به صورت اتوماتيک بازيابي کند (2 دقيقه) اگر مي خواهيد آدرس IP را به صورت دستي تنظيم کنيد به دفترچه راهنماي الکترونيکي setting the IP v4 Address مراجعه نماييد. اتصالات شبکه را با استفاده از رايانه اي که به شبکه وصل است بررسي کنيد. کليد مانيتور را فشار دهيد: Network Information / IPV4 / IP address آدرس IP را يادداشت کنيد. IP دستگاه را در قسمت آدرس مرورگر خود وارد کرده، سپسEnter را فشار دهيد حال صفحه يRemote UI (واسط کاربر از راه دور) نشان داده مي شود. در مرحله بعد نرم افزار را نصب کنيد.