Fusing Canon Printer LBP6200
  • Fusing Canon Printer LBP6200
Fusing Canon Printer LBP6200
  • Fusing Canon Printer LBP6200

Fusing Canon Printer LBP6200

فیوزینگ پرینتر کانن 6200

امتیازکاربران از 0 رای0

  • وضعیت موجودی

    جهت قیمت نهایی تماس بگیرید
فیوزرها (همچنین به عنوان غلطک های گرمایش / فشار دادن ، ایستگاه های سوختن یا واحدهای ذوب کننده نیز شناخته می شوند) بخشی از چاپگر لیزری هستند که پودر تونر را که به آرامی روی کاغذ چاپ می شود را با استفاده از گرما روی کاغذ "می پزد" و بنابراین چاپ را ثابت می کند.
 
اصطلاح "fuser" از کلمه انگلیسی "to fuse" آمده است. فیوزر را می توانید در هر دستگاه مبتنی بر تونر ، یعنی در چاپگرهای لیزری و دستگاه های کپی پیدا کنید.
 
واحد فیوز از لحاظ زبانی یک مخلوط تفرجگاه انگلیس-ژرمنی است. افراد تعمیرکار پرینتر معمولاً با چنین کلمات فنی برخورد می کنند. با تعاریف ما ، امیدواریم که بتوانیم وضوح بیشتری ارائه دهیم. کلمه Fuseinheit از کلمه انگلیسی "Fuser" و کلمه آلمانی "Einheit" تشکیل شده است. در انگلیسی ، این قسمت اغلب به عنوان واحد فیوزر شناخته می شود - بنابراین شما نیمه دوم را ترجمه کرده و نیمه اول را ترک کرده اید - چیزی مانند "درایو کامپیوتر".
 
فیوزر در انتهای جریان کاغذ در دستگاه زیراگرافی ، درست قبل از بیرون کشیدن کاغذ قرار دارد. فیوزر کمی مانند اتو داغ کار می کند. او مسئول اطمینان از داغ شدن کاغذ از چاپگر یا دستگاه کپی است. آیا تا به حال در اتاقی کار کرده اید که چاپگرها یا دستگاه های کپی زیاد وجود دارد؟ فیوزرهای بسیاری از دستگاه ها اغلب به افزایش قابل توجهی در گرما کمک می کنند.
 
با این حال ، این البته فقط یک عارضه جانبی نامطلوب است. هدف واقعی ذوب کننده ذوب شدن تونر روی کاغذ است. کاغذی که از واحد درام چاپگر لیزری عبور کرده است ، روی آن تونر وجود دارد (مگر اینکه در حال چاپ یک برگ کاغذ خالی باشید). این تونر توسط یک بار الکترواستاتیک روی کاغذ نگه داشته می شود. با این حال ، این تنها یک راه حل موقت است. یک چاپگر لیزری را قبل از اینکه کاغذ کاملاً از شیار تغذیه محو شود ، باز کنید - روی کاغذی که قبلاً چاپ شده پاک کنید و یک دستمال آماده کنید. تونر دقیقاً همان چیزی است که قبلاً بوده است - یک پودر خشک و شل است که می تواند بدون هیچ زحمتی پاک شود.
 
فیوزر اکنون به این مشکل پایان می دهد. این تونر را بالاتر از نقطه ذوب خود گرم می کند به طوری که (تونر) مایع می شود و به کاغذ نفوذ می کند. نتیجه نهایی باید تونر کاملاً ذوب شده باشد. اگر فیوزر معیوب باشد ، تعدادی از مشکلات ممکن است بوجود بیایند - به عنوان مثال تونر به درستی نمی چسبد یا خرد نمی شود. بعضی اوقات پوشش روی یکی از غلتک های فیوزر نیز معیوب است و ممکن است فقط مکانهایی باشد که تونر به آنها نچسبد. اینها در یک بازه منظم تکرار می شوند ، که با قطر غلتک معیوب از فیوزر تعیین می شود .
 
در اصل همه چیز بسیار ساده به نظر می رسد ، اما مشکل ، مثل همیشه ، در جزئیات است. تونر نه تنها دوست دارد به کاغذ بچسبد ، بلکه اگر اجازه دهید آزاد شود ، به غلتک های فیوز نیز می چسبد. این دقیقاً همان اتفاقی است که بعضی اوقات رخ می دهد. با این حال ، چندین راه حل برای تمیز نگه داشتن فیوزر وجود دارد .
 
چاپگرهای قدیمی اغلب از یک دستگاه تراش فیوز آغشته به روغن استفاده می کنند که هر بار که کارتریج تعویض می شود ، تعویض می شود. همچنین روغن غلطک یا روغن فیوزر وجود دارد که می توانید خودتان جای آنها را بگیرید یا نه. موادی که غلتک های فیوز از آن ساخته می شوند نیز نقش دارند.
 
البته باید جزئیات بیشتری نیز در نظر گرفته شود. به عنوان مثال ، دو غلتک فیوزر به طور کلی دارای سختی متفاوت اما بحرانی هستند. هنگامی که غلتک ها به هم فشار می آیند ، روی غلطک ها یک تورفتگی وجود دارد که به انگلیسی "nip" گفته می شود. بسته به مواد و فشار ، طول تراشه متفاوت است و بر زمان تماس کاغذ با فیوز تأثیر می گذارد. بنابراین می بینید که وقتی فیوزر پیرتر می شود ، غلطک ها می توانند سخت یا نرم شوند و دیگر همه چیز به درستی کار نمی کند.
 
برای نگه داشتن فیوزر در دمای مناسب ، منبع تغذیه غلتک گرمایشی (دیگری غلتک پرس نامیده می شود) به صورت کنترل شده با ترموستات در صورت لزوم خاموش و روشن می شود. در بعضی از دستگاه های کپی قدیمی ، یک صفحه حاوی "چراغ بخاری" است و گاهی اوقات می توانید چرخه آن را روشن و خاموش کنید.
 
با بسیاری از دستگاه ها ، فیوزر را می توان به طور کامل به عنوان یک واحد مبادله کرد. غالباً تنها کاری که باید انجام دهید این است که دو پیچ را باز کنید ، یک شاخه را بیرون بیاورید و آن را در دست داشته باشید. فیوزرها اغلب به عنوان واحدهای "تجدید شده در کارخانه" ارائه می شوند و پس از آن معمولاً بسیار ارزان تر هستند. غالباً فقط می توانید قطعات معیوب فیوزر را خریداری کرده و خودتان تعویض کنید. یک غلتک معمولاً در مقایسه با یک واحد کامل بسیار ارزان است.