روش نصب و استفاده از مخزن های سابلیمیشن

تاریخ مقاله: 1394/8/21

روش نصب و استفاده از مخزن های سابلیمیشن

افرادی که از پرینتر خود به عنوان یک دستگاه چاپ سابلیمیشن استفاده می کنند بهتر است قبل از نصب این مقاله را کامل مطالعه فرمایند.

معمعولا" برای این کار از تانک های خالی استفاده می شود و باید به مراحل شارژ کردن مخزن جوهر و هواگیری آن دقت کرد

 این دستورالعمل برای نصب CISSهایی که در این وب سایت عرضه می شود تهیه شده است، البته از آنجایی که CISSها ساختار مشابهی دارند، شما می توانید با کمی دقت، از این دستورالعمل برای نصب هرگونه CISS کمک بگیرید.
تصاویری که در این صفحه آمده است مربوط به نصب انواع مخزن جوهر روی پرینتر Epson R290 می باشد، با وجود اینکه عملیات نصب برای کلیه پرینترها مشابه می باشد، برای نصب روی پرینترهای دیگر می توانید از این مطالب کمک بگیرید.
لطفا قبل از تهیه و آماده کردن مخزن جوهر، کارتریج های اصلی پرینتر را برای جلوگیری از خشک شدن هد، خارج نکنید، همچنین قبل از نصب CISS از صحت نازلهای هد پرینتر با استفاده از نرم افزار Nozzle Check اطمینان حاصل نمایید.
بیشتر استفاده کنندگان بلافاصله پس از نصب تانک، با انجام Nozzle Check نتیجه عالی می گیرند، اگر چنین نشد، ممکن است برای نتیجه گرفتن به دو الی سه Head Cleaning احتیاج باشد همچنین می توانید پرینتر را برای چند ساعت به حال خود رها کنید تا نازلهای پرینتر باز شوند.
لطفا قبل از نصب CISS این دستورالعمل را مطالعه فرمایید تا بتوانید برای مدتهای طولانی و بدون اشکال از پرینتر خود به خوبی استفاده نمایید.

آزمایش پرینتر:

1. مطمئن شوید که پرینتر در وضعیت مناسبی از نظر مکانیکی، روغن کاری و ... قرار دارد.
2. یک صفحه Nozzle Check پرینت کنید تا مطمئن شوید هد پرینتر در وضعیت خوبی است.
3. یک تصویر چاپ کنید تا از صحت چاپ عکس پرینتر مطمئن شوید.

 

عملیات نصب:

گام اول: آماده سازی

CISS را در سمت راست پرینتر قرار دهید. درپوش لاستیکی ورودی هوا را مطابق شکل خارج کنید. فیلترهای هوا را روی هر ورودی هوا نصب نمایید (6 فیلتر هوا برای 6 ورودی هوا) نصب این فیلتر ها از ورود گرد و خاک به درون جوهر جلوگیری می کند

 

گام دوم: خارج کردن کارتریج های اصلی

دکمه تعویض جوهر را فشار دهید تا کارتریج ها در محل تعویض قرار گیرند. چون ممکن است هنگام نصب دستتان به دکمه های پرینتر بخورد، برای جلوگیری از جرکت هد، پرینتر را از برق بکشید.

 

گام سوم: خارج کردن درب قسمت کارتریج ها

درب قسمت کارتریج ها هنگامی خارج می شود که ضامن آن آزاد شود. یک پیچ گوشتی تخت را در شکاف ضامن فرو کنید و به آهستگی مطابق شکل اهرم کنید، به ضامن بیش از حد فشار نیاورید. ضامن را خارج کنید.
درب قسمت کارتریج ها را بیرون بیاورید. کارتریج های اصلی را خارج کنید. اکنون پرینتر شما برای نصب CISS آماده است.

 

گام چهارم: نصب کارتریج های CISS

هد پرینتر را با دست به سمت چپ حرکت دهید. کارتریجهای CISS را مطابق شکل از زیر کاور پرینتر عبور دهید. هد پرینتر را با دست به محل اولیه باز گردانید.
کارتریجهای CISS را به صورت همزمان در محل خود نصب کنید. کارتریجها را فشار دهید تا در جای خود قرار گیرند. هر کارتریج با یک صدای کلیک در محل خود ثابت می شود.

 

گام پنجم: نصب بازوی نگهدارنده لوله های جوهر

مطابق شکل بازوی نگه دارنده را بچسبانید. کلیپس کوچک را در قسمت راست پرینتر مطابق شکل بچسبانید. لوله های جوهر را درون بازوی نگه دارنده جا دهید.
 
لوله ها را در کلیپس سمت راست به صورت منظم قرار دهید. نصب CISS تمام شد.  

 

گام ششم: تنظیم طول لوله های جوهر

طول لوله های جوهر باید طوری تنظیم شود که این لوله ها جلوی حرکت هد را نگیرند و همچنین بیش از اندازه شل نباشند، با دست هد پرینتر را به سمت چپ حرکت دهید تا مطمئن شوید طول لوله ها به اندازه کافی است. همچنین مطمئن شوید که لوله ها پیچ نخورده باشند.
طول لوله ها بسیار بلند است. لوله ها پیچ خورده اند. نصب صحیح

 

گام هفت:

سیم برق پرینتر را وصل نمایید پرینتر را روشن کرده و چک کنید آیا پرینتر به خوبی کار می کند کاور بالایی پرینتر را بلند کنید، در گوشه چپ پایین یک سوراخ وجود دارد، لطفا آنرا با یک تکه کاغذ بپوشانید تا پرینتر شما بتواند با درب باز هم کار کند.

اگر پس از روشن کردن پرینتر، پرینتر یکی یا تعدادی از کارتریج ها را تشخیص نمی دهد، کارتریج ها را خارج کرده و دوباره نصب نمایید. اگر پس از تکرار این عمل باز هم جواب نگرفتید، کارتریج ها را خارج کرده و قسمت چیپ آنها را چک کنید که آیا در جای خود به درستی نصب شده اند، ممکن است مقداری چسب یا پلاستیک روی آنها را گرفته باشد، می توانید با استفاده از یک تیغ کوچک تکه پلاستیک اضافه را بردارید.

 

گام هشتم: آزمایش نازلهای پرینتر

با استفاده از نرم افزار پرینتر یک برگ Nozzle Check پرینت کنید.

اگر Nozzle Check شما درست است، پرینتر شما آماده استفاده است.

اگر خطوط Nozzle Check کامل نیست، عمل Head Cleaning را انجام دهید.

اگر یکی از رنگها پس از چند مرتبه Head Cleaning اصلا چاپ نمی کند، کارتریج مربوطه به درستی نصب نشده،
در این حالت کارتریج ها را خارج کرده و دوباره نصب نمایید.

 

گرفتگی نازلها عمدتا ناشی از ورود هوا به نازلهاست، اگر پس از چند بار Head Cleaning هنوز نازل گرفته وجود دارد، مخصوصا برای یک رنگ، برای چند ساعت پرینتر را به حال خود رها کنید، پس از آن معمولا نازل گرفته شده باز می شود.