10 میلیارد دلار سود خالص تنها در سه ماه

تاریخ خبر: 1393/1/8

10 میلیارد دلار سود خالص تنها در سه ماه

کمپانی اپل نتایج مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ خود را منتشر کرد که براساس آن این شرکت به رقم ۱۰.۲ میلیارد دلار سود خالص دست یافت که در این زمینه پا را فراتر از انتظارها گذاشت.در بخش درآمد نیز این شرکت به رقم ۴۵.۶ میلیارد دلار رسید. 

نتایج بدست آمده بیشتر از ۴۳.۶ میلیارد دلار درآمد و ۹.۵ میلیارد دلار سود خالص این شرکت در دوره مشابه سال قبل می باشد. حاشیه ناخالص اپل ۳۹.۳ درصد می باشد که باز هم بیشتر از ۳۷.۵ درصد سال گذشته است. دو سوم درآمد این شرکت از بخش فروش بین المللی آن است. همچنین این آمار به لطف فروش بسیار قدرتمند آیفون بدست آمده است.

براساس گزارش منتشر شده اپل در سه ماهه دوم سال جاری حدود ۴۳.۷ میلیون اسمارت فون فروش کرده، این درحالیست که در سه ماهه دوم سال گذشته این عدد ۳۷.۴ میلیون دستگاه بوده است. همچنین میزان فروش آیپد در این دوره ۱۶.۳ میلیون تبلت بوده، درحالیکه در سه ماهه مشابه سال قبل میزان فروش آنها ۲۰ میلیون دستگاه بوده است. فروش مک و آیپاد هم به ترتیب ۴.۱ و ۲.۷۶ میلیون دستگاه می باشد.

اپل تصمیم گرفته تا با خرید مجدد سهام خود در تاریخ ۱ ژوئن، ارزش سهام خود را از ۶۰ میلیارد دلار به ۹۰ میلیارد دلار برساند.