پرینتری که نه جوهر دارد، نه تونر، نه کارتریج و نه کاغذ کپی

تاریخ خبر: 1393/2/17

پرینتری که نه جوهر دارد، نه تونر، نه کارتریج و نه کاغذ کپی

پرینتر موسوم به پری-پیت از نوعی برگه ی پلاستیکی بنام PET استفاده می کند که قابلیت چاپ مجدد تا هزار بار را روی خود داشته و در هر بار مصرف، نوشته قبلی را به سرعت پاک می کند. پرینتر RP-3100 دارای هد حرارتی است که مخصوص چاپ روی برگه پلاستیکی PET بوده و می تواند مورد ایتفاده مجدد قرار گیرد.

در واقع اگر شما برگه کپی که قبلا چاپ کرده اید را دیگر لازم ندارید، میتوان با قرار دادن داخل پرینتر با فشار کلید روی پرینتر یا از طریق رایانه دستور پاک کردن را صادر کرده و بلافاصله کپی جدید را روی آن بگیرید. حتی می توان برگه کپی شده را داخل پرینتر گذاشت و پرینتر به صورت هوشمند مجددا روی آن مطلب جدید مورد نظر را چاپ نماید.از آنجایی که می توانید تا هزار بار روی این برگه پلاستیکی دستور پرینت دهید، بنابر این هزینه گزاف پرینت روی کاغذ رایج کپی را نخواهید داشت.

با این کار 5.7 کیلوگرم گاز CO2 را وارد محیط زیست کرده و از این راه کمک بزرگی به حفظ آن خواهید کرد. لازم به ذکر است که پرینتر مذکور سیاه سفید بوده و به ازای هر برگ کاغذ مخصوص باید 3.35 دلار بپردازید که در درازمدت باعث کاهش هزینه های سازمان مطبوع می شود.

قیمت آن نیز 5600 دلار تعیین شده و در حال حاضر فقط در ژاپن توزیع می شود. البته واحد سفارشات خارجی نیز فعال شده و در حال گرفتن سفارش بیرون از ژاپن است. کارشناسان قیمت بالای آنرا نکته منفی این محصول می دانند که البته در مورد فروش با تعداد بالا برای مشتریان خارجی تخفیف عمده در نظر گرفته شده است.

کارشناسان پیش بینی می کنند نسل آینده پرینترها از این نوع بوده و تا اواسط دهه دوم قرن همه جا را سیطره می کند و نسل کنونی پرینترها را از میان خواهد برد.

به همین دلیل شرکتها و کاربران هزینه های گزافی را که اکنون متحمل می شوند را نخواهند داشت و شرکتهای سازنده جوهر و کارتریج باید به فکر شغل دیگری باشند!