اسکنر قابل حمل

تاریخ خبر: 1393/7/1

اسکنر قابل حمل

Scanner Epson Work Force DS-30

شرکت Epson از بزرگترین تولیدکنندگان چاپگر و اسکنر در دنیا نخستین اسکنر موبایلی جهان را با نام WorkForce DS-30 وارد بازار کرد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اسکنر WorkForce DS-30 در اصل یک اسکنر قابل‌حمل A4 است که برای کارمندانی که دایما در سفر هستند بسیار مناسب به‌نظر می‌رسد. طول، عرض و ضخامت این اسکنر به‌ترتیب ۲۷۶، ۵۰ و ۵/۳۶ میلیمتر و وزن آن ۳۲۵ گرم است. این اسکنر از طریق سیستم ورودی USB 2.0 به انواع دستگاه‌های الکترونیکی متصل می‌شود و کییت آن ۶۰۰dpi است.

این اسکنر همراه با یک مجموعه ابزار مدیریتی ارایه می‌شود که قابلیت‌هایی را از جمله ایجاد فایل‌های PDF قابل جست‌وجو، تغییر کیفیت رنگ‌های RGB، تشخص خودکار صفحه‌هایی که به صورت کج در دستگاه قرار داده می‌شوند، تشخیص خودکار اندازه صفحات، ایجاد ایمنی در صفحات PDF، سیستم بسط متون، تقسیم‌بندی فضاها و سیستم از بین بردن سوراخ‌های کنار ورق در خود جا داده است.

این اسکنر به نرم‌افزار Abbyy Fine Reader برای سیستم Optical Character Recognition, Presto! BizCard 5 مجهز شده است که به وسطه آن می‌توان کارت‌های ویزیت را نیز اسکن کرد و اطلاعات آن را به صورت الکترونیکی در اختیار داشت.