پرینتر جوهر افشان تک کاره کانن 9500

تاریخ خبر: 1393/7/5

پرینتر جوهر افشان تک کاره کانن 9500

شرکت کانن برای اولین بار در سال 1933 با هدف طراحی و تولید دوربین های عکاسی پا به عرصه وجود نهاد و توانست با ساخت دوربین های با کیفیت به موفقیت فراوانی دست یابد. سپس با توسعه حوزه عملکرد خود، به تولید دستگاههای فتوکپی و پرینتر نیز روی آورد که با طراحی اولین دستگاههای پرینتر لیزری و جوهر افشان ، به نقطه اوج این صنعت دست پیدا کرد.از آن زمان تا به امروز این کمپانی ژاپنی با طراحی و ساخت دستگاههایی مدرن و به روز همواره در صف اول تولیدکنندگان پرینتر در جهان قرار گرفته و کمتر دفتر کاری و یا اداره ای را می توان یافت که از دستگاه ساخت کانن استفاده نکند. 

پرینتر کانن Pro9500 یکی از محصولات ارزنده شرکت کانن محسوب می شود که به دلیل قابلیت پرینت صفحات بزرگ و چاپ دقیق رنگها در نزد طراحانی که از پرینتر های بزرگ استفاده می نمایند و یا عکاسان و هنرمندان حرفه ای که کارهای چاپ شده خود را در معرض فروش قرار می دهند، بسیار مشهور و شناخته شده می باشد. اکنون شرکت کانن مدلی جدیدتری از آن پرینتر محبوب را با نام Pro9500 Mark II روانه بازار نموده که علاوه بر قابلیتهای مثبت آن از سرعت بیشتری در چاپ صفحات برخوردار می باشد.

طراحی و ساخت
پرینتر Pixma Pro9500 Mark II مانند اغلب پرینتر های هم رده خود اندازه بزرگی دارد و در هنگام قرار گرفتن بر روی میز به به دلیل چاپ کاغذهای بزرگ، در قسمت عقب و جلوی خود، به فضای بیشتری نیاز دارد.پیکسما پرو 9500 تصاویر را با ترکیب رنگهای 10 کارتریج مختلف چاپ می کند و بدین ترتیب دقت و سرعت پرینت افزایش می یابد. در میان کارتریجهای متفاوت، رنگ خاکستری نیز به چشم می خورد که در حالت عادی استفاده چندانی ندارد اما در هنگام پرینت عکسهای سیاه و سفید به ترسیم بهتر سایه ها کمک می کند.

بر روی بدنه کانن پرو 9500 مارک 2 کلیدهای چندانی دیده نمی شود و تنها متشکل از دکمه های پاور، Cancel و Resume می باشد که بر روی سطح جلویی دستگاه به خوبی قابل تشخیص است. ارتباط پرینتر با کامپیوتر نیز از طریق یک درگاه USB که در زیر دکمه ها تعبیه شده، امکانپذیر می گردد. همچنین این پورت از قابلیت PictBridge به منظور اتصال مستقیم با دوربین پشتیبانی می کند.با وجود اینکه سرعت چاپ پرینتر پیکسما پرو 9500 مارک 2 نسبت به مدل قبلی یعنی، پرو 9500 افزایش یافته ولی باز هم در مقابل رقبای دیگر همانند Epson R2880 کندتر عمل می کند.

خوشبختانه پرینتر Pixma Pro9500 Mark II از نظر مهمترین ویژگی دستگاههای این سطح یعنی کیفیت چاپ ، عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می دهد. متن های چاپ شده بسیار تمیز و دقیق می باشند و تصاویر گرافیکی حتی حرفه ای ها و گرافیستها را راضی می کند. تصاویر تک رنگ نیز به دلیل استفاده از کارتریج رنگ خاکستری بطور جداگانه، حتی در ریزترین جزئیات بسیار دقیق پرینت می شوند.
اگر شما نیز جز کسانی هستید که به کیفیت بالای تصاویر بیش از هرچیز دیگری اهمیت می دهید و بخصوص علاقه خاصی به چاپ تصاویر سیاه و سفید دارید پرینتر کانن پیکسما Pro9500 Mark II را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در نظر داشته باشید.

مزایا :

با کیفیت و ساخت مناسب 

استفاده از کارتریج رنگ خاکستری 

قابلیت پرینت کاغذ A3 را دارد 

کیفیت بالای تصاویر و متنهای پرینت شده 

معایب : 

سرعت پرینت پائینی دارد