پرینتر جوهرافشان پیکسیما کانن 2440

تاریخ خبر: 1393/7/5

پرینتر جوهرافشان پیکسیما کانن 2440

امروزه تقاضا برای خرید پرینترهای چند کاره به شدت رو به افزایش می باشد و کمپانی‌های تولید کننده پرینترها، رقابت بسیاری به منظور تولید دستگاه های چند منظوره ی با کیفیت و مناسب با یکدیگر دارند. شرکت کانن نیز در این رقابت اقدام به تولید سری MG از پرینتر های چند کاره کرده وچاپگر MG2440را که مدل ارتقاء یافته  MP230 محسوب می شود را، به بازار عرضه کرده است. 

طراحی و ساخت
در نگاه اول طراحی ظاهری زیبای آن کاربران را مبهوت می کند.اگر شما هم به دنبال دستگاه چند کاره با قیمت مناسب هستید با ما در ادامه برای نقد و بررسی این محصول محبوب همراه شوید. در ابتدای امر باید گفت، تنها پورتی که در این محصول قرار دارد پورت استاندارد USB است و سیستم‌های ارتباطی چون سیستم شبکه بی سیم و درگاه Ethernet در این پرینتر به چشم نمی‌خورد که این خود، برای طرفداران امکانات شبکه بی سیم خوش آیند نخواهد بود و همچنین کلیدهای کنترلی ساده ای در بدنه بالایی دستگاه، در سمت راست قرار گرفته اند. 

پرینتر جوهرافشان 2440 کانن، تصاویر را با کیفیت 4800 نقطه بر اینچ  چاپ میکند، متن اسکن شده خوب و ایده آل برای کلاس پرینتر های چند کاره است و با قاطعیت می‌توان گفت که به نیازهای روزمره شما برای اسکن از اسناد و تصاویر به خوبی پاسخ می‌دهد و شاید تنها نکته منفی که بتوان در مورد اسکنر این پرینتر در نظر گرفت سرعت پایین اسکن آن است که برای استفاده خانگی و اسکن در تیراژ های پایین مورد مهمی تلقی نمی گردد. درگاه های ارتباطی پرینتر جوهرافشان چندکاره 2440 کانن، تنها به یک درگاه  USB محدود است و به نیاز بسیاری از کاربران پاسخ می دهد و از مواردی نیست که برای پرینتری با چنین قیمت ، نکته منفی و یا بدی محسوب شود. 

 پرینتر سه کاره  MG2440 ، فضای کمی را اشغال می‌کند و برای قرار دادن آن در محل کار و یا بر روی میز خود مشکلی نخواهید داشت. تمام بدنه‌ی خوش ساخت و یک دست آن باعث می‌گردد تا  در هر محیطی این پرینتر خود نمایی کند. قرار دادن اسناد به منظور اسکن در قسمت بالایی این محصول تعبیه شده و در قسمت جلویی، محل قرار گرفتن سینی کاغذ آن به چشم می‌خورد، سینی‌ای که قابلیت نگهداری 60 برگ A4 را در خود دارد.  با همه‌ی این اوصاف همانطور که گفتیم، MG2440 یکی از معدود و بهترین پرینترهای سه کاره‌ی واقعا ارزان قیمت موجود در بازار به شمار می آید. هرچند تنها راه اتصالش پورت استاندارد USB است ولی در کل پرینتر نسبتا کم حجم و سبکی می‌باشد. سرعت و کیفیت پرینت های آن هم در سطح خیلی خوب و قابل قبولی قرار داشته و تعویض کارتریج های هم نسبتا مقرون به صرفه تر از دیگر پرینترهای موجود در بازار می باشد ،به طوری که تمام موارد اشاره شده در بالا Canon PIXMA MG2440 را به گزینه ای مناسب برای استفاده های خانگی بدل کرده است.

 مزایا معایب
 ابعاد مناسب ساخت  سینی با قابلیت قرارگیری کم کاغذ
 قابلیت کپی، اسکن و چاپ مناسب  عدم وجود راه های ارتباطی دیگر جز USB 
 روشن و خاموش شدن خودکار دستگاه