پرینتر جوهرافشان پیکسیما کانن 7000

تاریخ خبر: 1393/7/5

پرینتر جوهرافشان پیکسیما کانن 7000

شرکت ژاپنی Canon در سال 1933 فعالیت خود را در زمینه تولید دوربین های عکاسی وفیلمبرداری آغاز نمود و هم اکنون علاوه بر محصولات یاد شده به تولید دستگاه فتوکپی و چاپگر رایانه نیز می پردازد. دفتر مرکزی شرکت کانن در توکیو ژاپن واقع شده است. کانن در زمینه فناوری‌هایی مثل دوربین و لنزهای عکاسی، چاپگر و تلویزیون‌های صفحه تخت و... مشغول به فعالیت است.

طراحی و ساخت
این دستگاه اصلا کوچک نیست. تقریبا از تمام پرینترهای رده اش عریض تر است و حتی وقتی برای پرینت های A3، کاملاً بازش می کنید، به اندازه ی عرضش عمق دارد. خوشبختانه هنگام پرینت در اندازه های کوچک هم سینی ورودی و هم سینی خروجی جمع می گردند و تا حد زیادی در فضا صرفه جویی می شود. سینی عقبی نیز که برای کاغذهای عکس است، می تواند بالای پرینتر جمع شود. اکثر پرینترهای جوهرافشانی که برای کاغذ تا اندازه ی A3 طراحی شده اند، هدف شان در درجه ی اول علاقه مندان عکس یا حرفه ای های گرافیک بوده است. 

IX7000 مجهز به فناوری جدید PGR است که باعث به وجود آمدن کیفیت بسیار حرفه ای و عالی در چاپ عکس می شود. استفاده از نوآوری FINE سرعت بالا و کیفیت عالی چاپ را به شما می دهد زیرا کانن ریزترین سایز جوهر را در دنیای چاپ جوهرافشان دارد.با این حال Pixma IX7000 کنون برای دفاتر کوچک طراحی شده، جایی که پرینت روی کاغذ سفید مرسوم تر است و صفحات با اندازه بزرگتر برای پوسترها، فلیپ چارت ها و چاپ های تجاری دیگر، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. این بدان معنا نیست که این دستگاه نمی تواند تصاویر خوبی در اندازه ی بزرگ ایجاد کند اما کار اصلی آن محسوب نمی گردد. 

با برداشتن درب پرینتر و اسلایدها کارتریج های سیاه دوقلو (جوهرهای متن و عکس) همراه با کارتریج های آبی، قرمز و زرد برای پرینت های چهار رنگ نمایان می شوند. شاخص های مفید LED کنون نشان می دهند کارتریج ها صحیح نصب شده اند و چه زمانی هر یک از جوهرها کاهش می یابد و نیاز به تعویض دارد.
یک کارتریج ششم نیز زیر پوشش در سمت چپ پرینتر تعبیه شده است. این جوهر به وسیله ی غلتک روی صفحه کاغذ سفید به کار می رود، بنابراین جوهرهای رنگدانه ای لوسیای کنون روی پوشش قرار می گیرد نه مستقیماً روی کاغذ. کنون ادعا می کند که این منجر به پرینت های روشن و دقیق تر روی کاغذهای خام می شود.

با فناوری PGR به کار رفته در چاپگر پنج مخزن از 6 تا دارای رنگ های Luciaهستند و آخرین کارتریج برای افزایش وضوح تصویر استفاده می شود بنابراین کیفیت پرینت بسیار شبیه چاپ لیزری است. از آن جایی که جوهرهای Lucia درمخازن جداگانه تعبیه شده اند در هزینه ها صرفه جویی به عمل می آید. چاپگر IX7000 ، 10.2 عکس تک رنگ در دقیقه و 8.1 عکس رنگی در دقیقه چاپ می کند. سرعت چاپ  IX7000 در مقایسه با پرینترهای جوهرافشان دیگر کمتر است. 18 ثانیه تا اولین پرینت طول می کشد ولی کیفیت چاپ بسیار عالی می باشد.

سه منبع جداگانه ی کاغذ در Pixma IX7000 وجود دارد، یک کاست 250 برگه ای در جلو، یک سینی 20 برگه ای در عقب و یک تغذیه ی دستی 10 برگه ای در جلو و بالای سینی خروجی که باعث تنوع کار با دستگاه می شوند، چرا که می توانید کاغذهای ساده را لود کرده و در عین حال از دو منبع دیگر استفاده کنید.
همان طور که ممکن است انتظار داشته باشید، کنترل ها حداقل هستند، یک دکمه و شاخص بزرگ برای روشن و خاموش و یک دکمه ی کوچک تر برای تغذیه ی کاغذ وجود دارند. 

هیچ پنلی در قسمت جلو برای سوکت USB وجود ندارد که کمی شرم آور است اما در قسمت پشت پورت هایی برای USB و اترنت وجود دارد.نرم افزارهای پشتیبانی از جمله Easy-Photo Print و Easy-Web Print و درایورها، هم برای ویندوز و هم برای OS X فراهم شده است.

پرینتر کانن یک چاپگر عکس با عملکرد عالی و کیفیت مناسب است که بیشتر برای ادارات طراحی شده و قابلیت هایی چون چاپ دورو، سه منبع تغذیه کاغذ و فناوری های جدید را برای کیفیت و وضوح بیشتر ارائه می کند. از مزیت های دیگر این چاپگر قیمت بسیار مناسب آن است.

 

مزایا معایب
 قابلیت چاپ دوسویه  حجم و وزن زیاد
 سه منبع تغذیه کاغذ  سرعت پائین چاپ
 مقاومت در برابر لکه  سر و صدای بسیار زیاد
 مناسب برای چاپ عکس  
 پشتیبانی از سایزهای مختلف کاغذ  
 فناوری های Fineو PGR