توصیه هایی برای نصب دستگاه فاکس

تاریخ خبر: 1393/7/16

توصیه هایی برای نصب دستگاه فاکس

بازار ديجيتال- دستگاه هاي فتوکپي و فاکس از کالاهايي هستند که امروزه در اداره ها، مراکز آموزشي و... کاربرد فراواني دارند و از تنوع مارک و مدل بالايي برخوردارند.
    به همين دليل بسياري از کاربران، هنگام خريد و گاه استفاده صحيح از اين کالاها دچار مشکلاتي مي شوند که اغلب اين موضوع به دليل عدم آگاهي از روش صحيح نگهداري يا استفاده از اين کالاها رخ مي دهد. طبق اعلام يکي از فروشندگان، انواع دستگاه فتوکپي و فاکس در بازار، افزايش عمر و همچنين حفظ کيفيت دستگاه هاي مذکور نيازمند توجه به نکاتي است که در زير آمده است.
    1. دستگاه را طوري نصب کنيد که فاصله آن از ديوار حداقل 10سانتي متر باشد تا فن هاي دستگاه بتواند به راحتي کار خود را انجام دهد.
    2. از قرار دادن دستگاه در محلي که گازهاي قابل اشتعال يا گازهايي مانند آمونياک وجود دارد، اجتناب کنيد.
    3. دستگاه را در محلي نصب کنيد که پايدار باشد و گرد و غبار زيادي وارد آن نشود، چرا که وجود گرد و غبار، کيفيت کپي برداري دستگاه را کاهش مي دهد.
    4 - از قراردادن دستگاه در معرض نور مستقيم خورشيد خودداري کنيد، چرا که در غير اين صورت نه تنها کيفيت کپي برداري کاهش مي يابد، بلکه ممکن است بدنه دستگاه تغيير شکل يا رنگ پيدا کند.
    5 -براي اتصال دستگاه به جريان برق از پريزي استفاده کنيد که قدرت کافي داشته باشد.
    6 - از مواد مصرفي (تونر، درام، روال فاکس و...) با هولوگرام مخصوص و شناخته شده استفاده کنيد، چرا که بسياري از افراد سودجو با توزيع مواد مصرفي تقلبي و شبيه سازي باعث پايين آمدن کيفيت دستگاه و نيز کاهش عمر آن مي شوند.
    7 - توصيه مي شود دستگاه را با گارانتي معتبر از نمايندگي هاي مجاز خريداري کنيد تا در صورت بروز اختلال در روند کار دستگاه، براي رفع ايراد با مشکل مواجه نشويد.