نکاتی که برای خریدن فاکس باید رعایت کرد

تاریخ خبر: 1393/7/16

نکاتی که برای خریدن فاکس باید رعایت کرد

مشخصاتی که باید مورد توجه قرار داد:

تغذیه کننده اتوماتیک کاغذ (فیدر): 

شاید یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه کنید داشتن فیدر برای دستگاه است. دستگاه شما اگر فیدر نداشته باشد ناچار هستید برای گرفتن فاکس برگه های کاغذ را یکی یکی داخل دستگاه بگذارید. ولی فیدر یا همان محفظه نگهدارنده کاغذ به شما اجازه میدهد که کاغذ ها را بصورت دسته ای در دستگاه قرار داده و برای فاکس استارت کنید.

مواد مصرفی: 

اعدادی که معمولا بصورت استاندارد به عنوان حجم کارتریج و تونر درج می شود تنها برای پوشش رنگ 5% محاسبه شده است (یعنی اگر 5%  یا 1/20 کاغذ شما با جوهر پوشیده شود با تعداد استاندارد کارکرد دارد) در نتیجه در عمل تعداد برگی که شما با تونر می توانید دریافت کنید برای متون خیلی کمتر از میزان درج شده است و برای فاکس هایی که در آنها تصویر دارید به مراتب کمتر.

سرعت چاپ:

 با واحد ppm تعریف می شود و مشخص کننده تعداد برگ چاپ شده در دقیقه است.

حافظه:

 در مواقعی که کاغذ درون دستگاه نیست دستور ارسالی درون حافظه نگهداری می شود تا شما کاغذ را درون کاست  بگذارید و start کنید.

ارسال و دریافت از طریق کامپیوتر (PC Fax):

 اغلب دستگاههای فاکس تنها قابلیت دریافت از طریق کامپیوتر را دارند. به این صورت که اگر منتظر برگه فاکسی هستید لزومی ندارد حتما آن را به صورتچاپی دریافت کنید. فاکس ارسال شده وارد کامپیوتر شما می شود و شما در صورت تمایل آن را چاپ می کنید و یا در بایگانی الکترونیکی خود نگهداری می کنید.

حافظه شماره تلفن:
 اگر بصورت مرتب به شماره های ثابتی ارسال دارید حافظه شماره تلفن به شما کمک می کند تا هر بار مجبور به شماره گیری نباشید و ارسال های خود را از طریق شماره های ثبت شده در حافظه انجام دهید.
منشی تلفنی:
 اگر خط مجزایی برای فاکس خود در نظر نگرفته اید منشی تلفنی برای شما بسیار کارآمد خواهد بود. بدین معنی که ارسال کننده را به خط داخلی مربوط راهنمایی می کند. در غیر اینصورت خودتان باید گوشی فاکس را برداشته و ارسال کننده را به خط فاکس وصل کنید.