پرینتری که غذا پرینت می گیرد

تاریخ خبر: 1393/11/7

پرینتری که غذا پرینت می گیرد

ایده "چاپ" خوردنیهای سه بعدی توسط چاپگرهای مخصوص، و اینکه زمانی خواهد رسید که هر غذایی دلتان بخواهد با یک دستور ساده از دستگاه بخواهید تا برایتان "چاپ" کند، بسیار هیجان انگیز به نظر میرسد. اگرچه فناوری چاپگرهای سه بعدی هنوز دوران طفولیت خود را میگذراند ولی متخصصان این حوزه و علامندان سراسر جهان، علاوه بر چاپگرهای صنعتی و غیره، چاپگرهاای نیز تولید کرده اند که مخصوص آشپزخانه و پخت و پز است.

در حال حاضر با در اختیار داشتن تجهیزات لازم، شما میتوانید انواع پیتزا و کیک و شیرینی را برای سفره شام خود، در منزل "چاپ" کنید و حتی دسرهای خوشمزه مثل شکلات و آب نبات هم برای کودکان خود درست کنید. روز بروز، به تعداد غذاهایی که میتوان با چاگرهای سه بعدی درست کرد اضافه میشود اما لیست غذاهایی که برای منوی صبحانه میتوان تهیه کرد هنوز نسبتاً خالی مانده است.

"روبات کیک پز" دستگاهی است که کارش، مطابق اسمی که به خود اختصاص داده، درست کردن کیک تابه ای به روش چاپ سه بعدی است. طرز کار و حرکت این دستگاه دقیقا مانند یک پرینتر سه بعدی است اما بجای تزریق پلاستیک بر روی بستر فلزی، خمیر آماده کیک یا شیرینی شما را بر روی تابه داغ، میریزد و مثل هر پرینتر سه بعدی دیگری، میتوانید آنرا برنامه ریزی کنید تا شکل و طرح مورد نظر شما را به خمیر بدهد. اما این را بدانید که هر چقدر هم در هنر طراحی کیک و شیرینی چیره دست و دقیق باشید، جلوی این روبات کم خواهید آورد.

متاسفانه هنوز در بازار، امکان خرید این روبات را بصورت آماده برای آشپزخانه تان ندارید اما اگر بتوانید کمی بیشتر به خود زحمت بدهید، میتوانید آستین ها را بالا بزنید و یکی از این دستگاهها را خودتان بسازید. شرکت سازنده این روبات در صورت درخواست شما، کیت آموزشی و قطعات داخلی آنرا بهمراه ریز کنترلر Arduino که در داخل کیت موجود است، برایتان ارسال میکند و شما میتوانید از روی راهنمای ساخت آن که بر روی سایت این شرکت قابل دسترسی است، خودتان آن را در منزل سر هم کنید.