ارزانترین و کوچکترین پرینتر وایرلس HP 12w

تاریخ مقاله: 1400/3/19

ارزانترین و کوچکترین پرینتر وایرلس HP 12w

پرینتر HP LaserJet Pro M12w یک پرینتر تک کاره لیزری است. این پرینتر با هر دو سیستم عامل ویندوز و مک کار می‎کند. ظرفیت سینی کاغذ اصلی، 150 ورق است که یک اندازه معمولی است. این پرینتر دارای صفحه نمایش نیست. می‎تواند به طور مستقیم از طریق یک کابل USB، به یک کامپیوتر و یا از طریق WiFi به طور وایرلس، به روتر شبکه متصل شود. M12w کوچک است و اندازه آن 349x410x228 میلی متر است. وزن آن نیز در حدود 5.2 کیلوگرم است. این پرینتر یک ماشین کوچک است که برای چاپ سریع و بدون سر و صدا طراحی شده است. مطمئناً M12w را می توان جزو ارزانترین پرینترهای بی سیم لیزری و تک کاره دانست چرا که قیمت پرینتر HP M12w نسبت به همرده های خود ارزش بیشتری دارد.
 
ویژگی‎ها
 
    مناسب برای دفاتر کوچک: HP LaserJet Pro M12w یک گزینه عالی برای دفاتر کوچک است که نیاز به چاپ فوری اسناد دارند. این پرینتر به طور معمول در گاراژ ها یا مدارس مورد استفاده قرار می‎گیرد. یعنی مکانهایی که در عرض چند ثانیه نیاز به یک فاکتور یا ورقه کلاسی چاپ شده دارند و برای چاپ مکرر اسناد کوچک، بسیار مناسب است.
    امکانات و قابلیت اتصال: HP LaserJet ProM12wصرفا یک پرینتر است و کارهای دیگری مثل اسکن یا کپی انجام نمی‎دهد. شما می‎توانید به وسیله آن: اتصال بیسیم، پشتیبانی AirPrint، اتصال اترنت و اتصال USB داشته باشید. یعنی در واقع همه چیزهایی که نیاز دارید.
    سرعت چاپ: سرعت چاپ نقطه قوت اصلی این پرینتر بسیار کوچک است. پرینتر M12w می‎تواند اولین صفحه را در عرض 9 ثانیه چاپ کند. از تکنولوژیHP’s auto on/off technology ، استفاده می‎کند. این حالت اجازه می‎دهد که پرینتر حتی پس از تمام روز بیکار بودن، برای شروع چاپ کاملا آماده باشد همچنین باعث صرفه جویی در مصرف برق نیز خواهد شد. این ویژگی پرینتر که به سرعت گرم شده و صفحه اول را بیرون می‎دهد بسیار حائز اهمیت است و باعث موفقیت طیف وسیعی از پرینترهای HP LaserJet کوچک شده است. اگر می‎خواهید کارهای چاپی با حجم زیاد توسط آن انجام دهید، در حدود 19 صفحه در دقیقه سرعت می‎گیرد و این سرعت برای ادارات کوچک / متوسط ​​که کاربران اصلی این پرینتر هستند، مناسب خواهد بود.
     کیفیت چاپ: کیفیت چاپ دقیق و واضح است. وضوح نوشته‎ها برای تمام اندازه‎های فونتها مناسب است. این سطح از کیفیت، برای چاپ آن دسته از اسنادی که معمولا توسط این پرینتر به چاپ می‎رسند، بسیار خوب است. به دلیل تک کاره بودن نیازی به هر گونه الزامات پردازش تصویر نیز ندارد. علاوه بر این، آخرین تکنولوژی چاپ HP کمک می‎کند تا از چاپ لکه‎ها روی کاغذ جلوگیری شود، که برای اسناد کسب و کار مهم است.
 
هزینه های اجرایی و کارتریج
 
با توجه به اندازه و ماهیت بسیار ساده پرینتر Laserjet M12w HP، تنها یک ماده مصرفی دارد و آن یک کارتریج تونر است. همین کارتریج، حاوی همه چیزهایی است که پرینتر نیاز دارد. کارتریج متناسب با آن، کارتریج تونر HP 79A با بازدهی حداکثر 2000 صفحه است. برای یک کارتریج لیزری مقدار زیادی نیست، اما به طور کامل با آنچه که این پرینتر برای آن طراحی شده، هماهنگ است. از طرفی تونرهای HP 79A سازگار نیز وجود دارند که موجب صرفه جویی زیادی در هزینه‎های مربوط به چاپ می‎شود. کارتریجهای این پرینتر، با دوام تر از انواع مختلف موجود در بازار هستند و تعمیر و نگهداری کمی احتیاج دارند. لذا استفاده از آنها باعث صرفه جویی در هزینه‎ها در دراز مدت خواهد شد.
 
 
 
هزینه های اجرایی آن با توجه به اینکه یک پرینتر لیزری تک کاره است، نسبتا بالا است. اما از آنجایی که این پرینتر رفته رفته محبوبتر می‎شود و تامین کنندگان کارتریج افزایش می‎یابند، این قیمتها کاهش خواهد یافت.
 
پرینتر HP LaserJet Pro M12w از آخرین تکنولوژی چاپ HP برای افزایش کیفیت چاپ و کارایی استفاده می‎کند. کوچکترین پرینتر لیزری وایرلس HP است و به منظور ارائه پرینت بسیار سریع، طراحی شده است. این پرینتر تک منظوره اجازه می‎ دهد تا حداکثر 5 کاربر بطور همزمان به آن متصل شده و از آن استفاده نمایند همین ویژگی، آن را به راه حلی ایده‏آل برای تکمیل کارهای ساده در محل کار، بدون بروز هیچگونه مشکلی تبدیل نموده است. با استفاده از برنامه HP ePrint و Apple AirPrint، کاربران می‎توانند اسناد را مستقیما از گوشی های هوشمند خود چاپ کنند. این قابلیت منجر به سهولت استفاده، قابلیت اطمینان و سرویس دهی سریع خواهد شد. از طرفی، آخرین نرم افزار HP به کاربران اجازه می‎دهد تا مدارک خود را در یک شبکه بی سیم به اشتراک بگذارند.
 
نتیجه گیری
 
پرینتر HP LaserJet Pro M12w اندازه‎ای کوچک و جمع و جور، اما عملکردی بزرگ دارد. از بهترین مزایای آن می‎توان به چاپ بسیار سریع صفحات، استفاده‎ آسان، بی سیم بودن و ساپورت کردن قابلیت AirPrint اشاره کرد. در مورد نقاط ضعف آن نیز می‎توان گفت که هیچ کاری به جز پرینت انجام نمی‎دهد و ظرفیت کارتریج آن کم است.