شیائومی دیگر در لیست سیاه ایالات متحده نیست

تاریخ خبر: 1400/3/3

شیائومی دیگر در لیست سیاه ایالات متحده نیست

وزارت دفاع موافقت کرده است که شیائومی یک شرکت نظامی کمونیست چین نیست. در ماه ژانویه و قبل از ترک رئیس جمهور ترامپ ، شرکت الکترونیکی چینی شیائومی به دنبال طبقه بندی خود به عنوان "شرکت نظامی کمونیست چین" توسط وزارت دفاع ایالات متحده (وزارت دفاع) به لیست سیاه اضافه شد . این تصمیم اکنون لغو شده است.
 
شیائومی در حالی که ادعای ارتباط با ارتش چین یا شرکت نظامی کمونیست چین را رد کرد ، با طرح یک دادخواست به لیست سیاه پاسخ داد. همانطور که بلومبرگ گزارش داد ، در ماه مارس یک قاضی فدرال در واشنگتن جانب شیائومی را گرفت و مانع اعمال محدودیت برای این شرکت شد.
 
همانطور که The Verge گزارش داد ، به نظر می رسد که دولت ایالات متحده قصد ندارد بیشتر موضوع را پیگیری کند. طبق یک گزارش وضعیت مشترک که در وزارت دفاع تنظیم شده است ، دو طرف "در مورد راهی پیش رو توافق کرده اند که این دادخواست را بدون نیاز به جلسه توجیهی حل و فصل کند." در آخرین پرونده قضایی نیز آمده است که شیائومی و وزارت دفاع "توافق کرده اند که حکم نهایی خالی کردن نام Xiaomi Corporation به عنوان CCMC 14 14 ژانویه 2021 مناسب باشد."
 
اگر این لیست سیاه اعمال می شد ، نتیجه آن این بود که سرمایه گذاران آمریکایی فقط تا 11 نوامبر سال جاری می توانند سهام خود را در شیائومی ، که در حال حاضر به عنوان سومین تولید کننده بزرگ تلفن های هوشمند شناخته می شود ، واگذار کنند. جای تعجب نیست که قیمت سهام Xiaomi در حال حاضر 6 درصد بالاتر است ، جایی که در ماه ژانویه با اخبار درج لیست سیاه 11 درصد افت کرد.