چند نکته مهم در مورد امنیت دیجیتال در فضای مجازی

تاریخ خبر: 1400/1/23

چند نکته مهم در مورد امنیت دیجیتال در فضای مجازی

ماه های گرم تقریباً در انتظار ما است ، این بدان معنی است که فرصتی مناسب برای مرتب سازی مرتب ، و نه فقط در آپارتمان شماست. با چشم انداز دیجیتالی همیشه در حال تغییر و تهدیدهای بی شماری که وجود دارد ، آسان است که در مورد امنیت شخصی سست شوید. چرا از این فرصت استفاده نمی کنید و اقدامات محافظتی خود را از بین می برید و مطمئن می شوید که زره دیجیتال شما ایمن و صیقل خورده است؟
 
اگر می خواهید امنیت دیجیتال خود را بهبود ببخشید ، در اینجا پنج نکته آورده شده است که می تواند به شما در حفظ امنیت از بهار ، تابستان و بعد از آن کمک کند.
 
از خود در برابر فیشینگ محافظت کنید
طبق گزارش چشم انداز حمله فیشینگ 2020 از سایت های امنیت سایبری ، بیش از نیمی از پرسنل امنیتی مورد بررسی هشدار دادند که تلاش های فیشینگ در حال افزایش است. در حالی که بسیاری از ما می توانیم یک کلاهبرداری فیشینگ ایمیل را تشخیص دهیم ، مجرمان در روش های خود بسیار پیچیده تر شده اند ، این بدان معنی است که شما همیشه مراقب خود باشید. اگر این کار طاقت فرسا به نظر می رسد ، یک راه حل محافظت از اینترنت را در نظر بگیرید که تهدیدات آنلاین ، مانند Malwarebytes برای Windows ، Mac و Chromebook را متوقف کند . این برنامه ها علاوه بر محافظت از آنتی ویروس ، در برابر سایر برنامه های مضر ، مانند LR1] [CB2] مانند باج افزار نیز محافظت می کنند.
 
گذرواژه های خود را بررسی کنید
بارها و بارها شنیده اید که ایجاد رمزهای عبور طولانی که برای هر حسابی منحصر به فرد هستند مهم است. به هر حال ، طبق گزارش تحقیقات نقض داده های Verizon در سال 2020 ، 80 درصد هک های داده یا از حملات کلمه عبور بی رحمانه یا مدارک سرقت شده است. آخرین باری که کلمه عبور خود را بررسی کردید چه زمانی است؟ زمان خوبی برای انجام ممیزی و انجام برخی از تمیز کردن بهار بر روی این گواهینامه ها است. گذرواژه هایی را که در شش ماه گذشته به روز نشده اند تغییر دهید و اطمینان حاصل کنید که از رمز عبور مشابه در بیش از یک مکان استفاده نمی کنید. آیا مشکل به خاطر سپردن همه کسانی که رمز عبور ؟ یک مدیر رمز عبور می تواند یک نجات دهنده زندگی باشد. به یاد داشته باشید ، امنیت برای اثرگذاری نیازی به پیچیدگی ندارد.
 
احراز هویت چند عاملی را فعال کنید
متأسفانه ، این روزها حتی گذرواژه های منحصر به فرد نیز برای محافظت از شما همیشه کافی نیستند. حتی احراز هویت دو عاملی می تواند شما را آسیب پذیر کند . احراز هویت چند عاملی (MFA) از چندین اطلاعات ، نه فقط یک یا دو مورد ، برای تأیید هویت شما و دسترسی امن به حساب های شما استفاده می کند. اگر هنوز در هر حسابی که از آن پشتیبانی می کند فعال نشده اید ، یک بعد از ظهر را برای به روزرسانی و بهبود امنیت خود صرف کنید.
 
از VPN استفاده کنید
حریم خصوصی هنگام مرور اینترنت مشکلی ندارد. تبلیغات هدفمند و جمع آوری مداوم داده ها بسیار خسته کننده است. به همین دلیل برای افزایش امنیت خود باید VPN در نظر بگیرید. VPN یا شبکه های خصوصی مجازی به شما این امکان را می دهد تا مکان و هویت شما را مخفی کرده و همچنین داده های شما را رمزگذاری کند. آنها به عنوان یک واسطه بین رایانه و اینترنت شما عمل می کنند ، و یک تونل رمزگذاری شده را فراهم می کنند که شما را از هر کسی که ممکن است جاسوسی کند ، محافظت می کند. یک معامله برای VPN های سنتی معمولاً اینترنت کندتر است ، اما Malwarebytes Privacy امنیت VPN را با سرعتی که انتظار دارید هنگام مرور وب سایت ها ، ارائه می دهد.
 
از تلفن خود محافظت کنید
اگر این لیست را مرور می کنید و با خود فکر می کنید که همه این کارها را به درستی انجام می دهید ، پس ما یک سوال دیگر از شما داریم - آیا شما از تلفن خود محافظت می کنید؟ ما به طور فزاینده ای زندگی بیشتر و بیشتری را در دستگاه های تلفن همراه خود قرار می دهیم ، و با این حال بسیاری از آنها هیچ محافظتی فراتر از آنچه سیستم عامل تلفن ارائه می دهد ندارند. برای امنیت بیشتر سرمایه گذاری در امنیت بیشتر را در نظر بگیرید ، مانند Malwarebytes برای iOS و Android ، که تماس ها و پیامک های هرزنامه را مسدود می کند ، تبلیغات را حذف می کند و شما را از وب سایت های کلاهبرداری محافظت می کند.