چگونه یک پرینتر مناسب انتخاب کنیم

تاریخ مقاله: 1399/6/24

چگونه یک پرینتر مناسب انتخاب کنیم

همانطور که انواع مختلفی از مشاغل وجود دارد - از محیط های یک نفره و دو نفره دفتر کوچک / دفتر کار خانگی (SOHO) گرفته تا دفاتر کارگروهی و گروه های کاری چند منظوره - پرینترهای تجاری گرا نیز برای سرویس دهی به آنها طراحی شده اند. . از نظر کیفیت خروجی و قابلیت اطمینان ، چاپگرهای امروزی (و نرم افزاری که آنها را هدایت می کند) دستگاه هایی بالغ و قابل اعتماد هستند. خواه یک ماشین ساده 50 دلاری برای چاپ و کپی اسناد گاه به گاه از دفتر خانه خود بخواهید یا یک اسب کار 3000 دلاری با حجم بالا برای خنثی کردن هزاران صفحه در هر ماه ، می توانید کمتر از خرید لیمو (که گاهی اوقات یک چیز بود ، سالها پیش) و بیشتر در پیدا کردن یک وسیله اداری متناسب با نیاز و بودجه خود تمرکز کنید.
 
کیفیت پایین چاپ ، گیربند کاغذ و سایر ناامیدکننده ها عمدتا مربوط به گذشته است. فناوری قابل اعتماد چاپگر و اسکنر امروز به شما امکان می دهد بیشتر روی راحتی موجودات و صرفه جویی در هزینه خود تمرکز کنید: عواملی مانند میزان خروجی ماهانه ، ظرفیت ورودی کاغذ ، ویژگی های قابلیت استفاده و هزینه های جاری. تلاش برای تصمیم گیری در مورد چگونگی تأمین نیاز یک چاپگر برای تجارت شما مستلزم ارزیابی هر یک از این ویژگی ها است ، شروع با برخی از موارد مهم و واضح: آیا به توانایی چاپ و کپی رنگی نیاز دارید؟ آیا یک مدل تک کاره انجام می شود یا شما به یک چاپگر همه در یک (AIO) نیاز دارید که بتواند اسناد و عکس ها را کپی و اسکن کند؟ اینها س keyالات اصلی هستند ، بنابراین بیایید آنها را مرتب کنیم.
 
آیا باید چاپگر تک رنگ ، یا چاپگر رنگی تهیه کنم؟
در بیشتر مواقع ، صفحات رنگی از جذابیت بیشتری برخوردارند و تأثیر بیشتری نسبت به صفحه سیاه و سفید دارند. و رنگ ، اگر به درستی استفاده شود ، به تأکید و انتقال واضح تر محتوای موجود در اسناد تجاری شما کمک می کند. از طرف دیگر ، انواع خاصی از اسناد از رنگ بهره مند نیستند و استفاده از آن در این سناریوها کمی بیشتر از هزینه های غیر ضروری است.
 
زیراکس B210
به عنوان مثال ، بسیاری از سناریوهای پیشخوان (مانند ، مثلاً رسیدهای مغازه استفاده از تایر ، یا جبران اطلاعات و دستورالعملهای بیمار از مطب پزشک) درخواست رنگ نمی کنند. با غالب بودن محتوای متن ، این برنامه ها در عوض به متن سیاه واضح و خوانا نیاز دارند - و از آنجا که مشتری یا بیمار اغلب منتظر است ، معمولاً سریعاً به آن نیاز دارند. اسناد تک رنگ نیز معمولاً در توزیع اطلاعات داخلی در یادداشت ها و گزارش ها کارآمدتر (یا حداقل هزینه کمتری) دارند.
 
اگرچه به درستی استفاده می شود ، رنگ تأثیر می گذارد ، نه تنها پیام شما را با وضوح و پویایی بیشتری منتقل می کند ، بلکه به شما کمک می کند تا وقتی می خواهید مشتری های بالقوه خود را تحت تأثیر قرار دهید ، بهترین قدم خود را جلو بکشید. و البته ، هنگام تولید بروشور ، بروشور و سایر مواد بازاریابی در داخل ، همه موارد ضروری است.
 
اشکال استفاده از رنگ این است که بسته به محتوای شما و چاپگر شما ، هر صفحه رنگی می تواند سه تا پنج برابر یک صفحه تک رنگ یا بیشتر برای شما هزینه داشته باشد. همانطور که مشاهده خواهید کرد ، طی چند سال گذشته ، اکثر سازندگان چاپگر دستگاه هایی را معرفی کرده اند که انواع اسناد ، تک رنگ و رنگی را با هزینه های عملیاتی بسیار کمتر چاپ می کنند.
 
آیا باید یک چاپگر تک کاره یا All-in-One تهیه کنم؟
همانقدر که انتخاب ماشین تک رنگ یا رنگی مهم است ، خرید دستگاهی تک کاره ، فقط برای چاپ یا همه در یک (AIO) است. همچنین به عنوان یک دستگاه چند منظوره یا MFP شناخته می شود ، یک چاپگر AIO همچنین می تواند اسناد را کپی ، اسکن و (در بعضی موارد) فکس کند. بیشتر AIO ها چاپگر را با یک اسکنر مسطح جفت می کنند که قابلیت تصویربرداری اضافی را تسهیل می کند.
 
Epson EcoTank Pro ET-5880 All-in-One
بسیاری از محیط، مانند آن متنها مقابل ضد قبلا ذکر شد، که در آن توانایی کپی و اسکن است که نه تنها وجود دارد نه مورد نیاز است اما معکوس. به عنوان مثال ، شما نمی خواهید که چاپگر میز شلوغ کار شما از سرویس خارج شود - در حالی که مشتریان منتظر هستند - در حالی که کارمندان شما در حال کپی برداری هستند. گاهی اوقات ، تمام آنچه شما نیاز دارید چاپگری است که چاپ کند و پرداخت هزینه اضافی برای ویژگی هایی که نیازی ندارید منطقی نیست. با این حال ، اکثر دفاتر و کارگروه ها حداقل به کپی و اسکن اسناد نیاز دارند و بنابراین AIO ها را انتخاب می کنند.
 
اولین مشخصه متمایز AIO این است که آیا اسکنر مسطح خود را با یک تغذیه کننده اسناد خودکار (ADF) برای اداره اسناد چند صفحه ای بدون دخالت کاربر مرتبط می کند. هنگام کپی یا اسکن اسناد چند صفحه ای ، ساده ترین و ارزان ترین AIO ها که فاقد ADF هستند ، شما را مجبور می کند که صفحات را بطور همزمان در بستر اسکنر یا صفحه قرار دهید. برعکس ، با یک ADF ، شما به سادگی یک دسته از صفحات را در فیدر قرار می دهید و می توانید پاره شوید - اگر شما اغلب چندین صفحه را همزمان بکشید یا کپی کنید ، یک راحتی بزرگ است.
 
خود ADF ها نیز از دو طعم متفاوت برای رسیدگی به اسناد چند طرفه دو طرفه برخوردار هستند: دوبلکس دستی و دوبلکس کردن خودکار. با اولی ، هنگامی که دستگاه اسکن قسمتهای اول پشته صفحات را به پایان رساند ، باید پشته را به صورت دستی برگردانده و دوباره در ADF قرار دهید تا از طرف دیگر اسکن شود. دوبلکس کردن خودکار این کار را برای شما انجام می دهد.
 
برادر MFC-L2710DW ADF
تفاوت های ظریف ADF یک معامله بزرگتر و بزرگتر است ، چاپگر تجاری پیشرفته تر و گران تر است. همچنین دو نوع ADF دو طرفه سازی خودکار را مشاهده خواهید کرد: دو طرفه شدن معکوس ، و دو طرفه شدن تک پاس. تمایز در اینجا ساده است. ADF های تک پاس دارای دو سنسور اسکن ، یکی برای هر طرف صفحه هستند که به دستگاه اجازه می دهد تا هر دو طرف اسناد چند صفحه ای دو طرفه را به طور همزمان اسکن کند. (این در مقایسه با اسکن یک طرف ، برگرداندن یا کشیدن صفحه به عقب و سپس اسکن طرف دیگر است.) در حالی که دو طرفه شدن تک پاس سریعتر است و نقاط ضعف بالقوه کمتری را نشان می دهد ، و آن را به یک فن آوری مطلوب تر تبدیل می کند ، ADF نشان می دهد که هر دو روش به خوبی کار می کنند و کار را به پایان می رسانند.
 
آیا باید چاپگر جوهر افشان تهیه کنم ، یا چاپگر لیزری؟
حکمت سنتی این است که پرینترهای لیزری سریعتر ، قابل اطمینان تر ، هزینه کمتری برای استفاده دارند و خروجی بهتری نسبت به نمونه های جوهرافشان دارند. اما واقعیت این است که این استدلال ها دیگر کاملاً معتبر نیستند و چند سالی هم نبوده است. در حقیقت ، بسته به اینکه چه چیزی چاپ کنید و چه مقدار چاپ کنید ، دستگاه های جوهر افشان اغلب از برتری برخوردار هستند. بیایید به طور خلاصه به هر دعوا نگاه کنیم.
 
جوهر افشان Epson WorkForce Pro WF-M5299
مسلماً ، فناوری لیزر - که تونر را در یک صفحه با کل صفحه اعمال می کند - ذاتاً سریعتر از روشی است که اکثر جوهر افشان ها روی جوهر به کاغذ می زنند ، با یک چاپگر نسبتاً کوچک که به جلو و عقب حرکت می کند ، خط به خط دیگری قرار می گیرد. جوهر افشان های با حجم متوسط ​​و زیاد معمولاً در حدود 25 صفحه در دقیقه (ppm) هستند ، در حالی که دستگاه های لیزر قابل مقایسه اغلب 10 ppm تا 15ppm سریعتر هستند. پرینترهای لیزری با کیفیت بالاتر و با سرعت بالا ، سرعت چاپ 50 پی پی ام یا بیشتر را به دست می آورند (همانند پرینترهای جوهرافشان جایگزین لیزری PageWide HP ، که آرایه های چاپی ثابت آنها به صفحه عقب و جلو نمی رود). اما 25ppm برای اکثر محیط های کاری به اندازه کافی سریع است.
 
جدا از سرعت خام ، آیا چاپگرهای لیزری از قابلیت اطمینان بیشتری برخوردار هستند؟ زمانی سال ها پیش بود که برخی از چاپگرهای جوهرافشان تمایل بیشتری به گیربند کاغذ ، مسدود شدن نازل و خروجی پایین تر داشتند. اما آن روزها تمام شده اند.
 
در مورد اینکه آیا چاپگرهای جوهر افشان گرانتر از لیزر هستند ، در حالی که موارد استثنایی نیز وجود دارد ، اما مدتی است که چنین نیست. در واقع ، جوهر افشان به اصطلاح جوهر فله یا قابل مصرف ، که در بیشتر آنها به جای کارتریج های کوچک جوهر از بطری ها یا بطری های بزرگ پر کردن استفاده می شود ، استفاده از آنها می تواند هزینه کمتری نسبت به رقبای لیزری داشته باشد. در یک لحظه با جزئیات بیشتری در مورد آنها صحبت خواهم کرد.
 
همچنین ، توجه به این نکته مهم است که چاپگرهای جوهر افشان نسبت به لیزرهای قابل مقایسه به طور قابل توجهی برق کمتری مصرف می کنند. در محیط های شلوغ چاپ ، جایی که چاپگر فعال است و تمام روز صفحه به صفحه خنک می شود ، اگر یک مقدار کمی تعیین کنید ، "قابل مصرف" است و می توانید با جوهر افشان در هزینه های خود صرفه جویی کنید.
 
سرانجام ، بزرگترین تصور غلط از همه وجود دارد که چاپگرهای لیزری به طور معمول نسبت به رقبای جوهر افشان خود خروجی بهتری دارند. باز هم ، همیشه استثناهایی وجود دارد ، اما مدت زمان طولانی است که این روند خشک و بریده نشده است. جایی که چاپگرهای لیزری همیشه برتری داشته اند و تا حدی هنوز هم عالی هستند ، در چاپ متن یا حروفچینی است. از طرف دیگر ، چاپگرهای جوهر افشان معمولاً گرافیک برتر ، به ویژه عکس چاپ می کنند.
 
این بدان معنا نیست که چاپگرهای لیزری چاپ خوبی ندارند. فقط این است که در بسیاری از سناریوها ، به دلیل سالها و ثروت سرمایه گذاری شده در تحقیق و توسعه توسط تولید کنندگان جوهر افشان ، جوهر افشان پیشرفت های چشمگیری داشته اند. بعلاوه ، اکثر دستگاههای جوهر افشان می توانند صفحات و عکسهای بدون حاشیه را چاپ کنند ، این روش تکنیکی است که در صنعت طراحی اسناد به عنوان "خونریزی" شناخته می شود. از طرف دیگر ، پرینترهای لیزری باید حدود یک چهارم اینچ حاشیه را در اطراف لبه کاغذ بگذارند. هنگامی که به درستی استفاده می شود ، خونریزی باعث می شود عکس ها و سایر مواد بازاریابی حرفه ای تر به نظر برسند.
 
یکی از جنبه هایی که در آن خروجی تونر چاپگرهای لیزری بر خروجی جوهر افشان غلبه دارد ، دوام و دوام چاپ است. چاپ لیزر معمولاً بدون ترک و محو شدن بیشتر طول می کشد و اگر در معرض رطوبت باشد ، لکه دار یا خط دار نیست. این یک مزیت در محیط هایی است که طول عمر سوابق چاپی مانند اسناد پزشکی مهم است.
 
آیا باید یک چاپگر عمده-جوهر را در نظر بگیرم؟
تا همین اواخر ، هزینه هر صفحه مواد مصرفی (جوهر یا تونر) اساساً بر اساس میزان چاپ و قیمت چاپگر بود. هزینه استفاده از ماشین آلات سطح پایین با درجه نسبتاً کم نسبت به دستگاه های با قیمت بالاتر و حجم بالاتر ، بیشتر است. امروزه، در حالی که شما هنوز هم می تواند مقدار زیادی از پرینتر که به دنبال آن مدل را پیدا کنید، چند تولید کنندگان عمده چاپگر جایگزین چه ارائه می که ما را "فله - جوهر" پرینتر.
 
این فناوری ها (مخزن INKvestment Brother ، MegaTank Canon ، EcoTank Epson و Smart Tank Plus و Ink Instant HP HP) هزینه های جاری را ارائه می دهند که تنها بخشی از مدل سنتی مصرفی جایگزین است. (HP همچنین اخیراً با نام تجاری Neverstop چاپگرهای لیزری تک رنگ خود را به بازار عرضه کرده است که به جای تحویل تونر در کارتریج های پرهزینه ، آن را در مخازن داخل چاپگر ذخیره می کنید که از ظروف ارزان قیمت پر می کنید - 16 دلار در هر بار پر کردن یا 0.6 سنت در صفحه.)
 
لیزر HP Neverstop MFP 1202w
از مارک های مرکب عمده که در بند قبلی ذکر شده است ، EcoTank ، MegaTank و Smart Tank Plus همه از فناوری های بدون کارتریج هستند. به جای کارتریج های گران قیمت که غالباً دارای سر چاپ گران قیمت و وسایل الکترونیکی خاص خود هستند ، این دستگاه ها مواد مصرفی خود را در مخازن داخلی که از بطری های ارزان قیمت پر می کنید نیز ذخیره می کنند.
 
هر سه این فناوری هزینه های عملیاتی تقریباً 0.3 درصدی در هر صفحه تک رنگ و 0.9 درصدی در هر صفحه رنگی را تحویل می دهد ، به استثنای برند Epson Pro که اخیراً متمرکز بر کسب و کار کوچک اپسون است و هر دو صفحه سیاه و رنگی را با هزینه ای در حدود 2 سنت ارائه می دهد. EcoTank Pro تغییری نسبت به مدل قبلی جوهر فله را ایجاد می کند ، که قرار بود حق بیمه (حتی سه تا پنج برابر هزینه یک مدل کارتریج قابل مقایسه) را برای یک چاپگر در کلاس تجاری با یک مجموعه ویژگی غیر الهام بخش ، برای یک مصرف کننده دریافت کند و متوسط ​​و ظرفیت رتبه بندی.
 
گرچه قیمت آنها هنوز سه یا چهار برابر پرینترهای غیرجوه قابل مقایسه است ، اما دستگاه های EcoTank Pro حجم ، ظرفیت و ویژگی های مورد نیاز اکثر دفاتر کوچک را تأمین می کنند. همینطور بسیاری از مدلهای Brother INKvestment Tank و HP Instant Ink — طرحهای مبتنی بر کارتریج که به اندازه سایر چاپگرهای جوهری فشرده نیستند ، اما خرید آنها هزینه کمتری دارد.
 
جوهر فله Epson EcoTank
در هر صورت ، برخلاف چند سال پیش که گزینه های هزینه اجرای شما محدود بود ، امروزه یافتن چاپگری با هزینه هر صفحه متناسب با نیاز چاپ و کپی کردن بسیار آسان تر است ، اگرچه ممکن است کمی بیشتر به تحقیق نیاز داشته باشد. اینجاست که بررسی های ما انجام می شود.
 
در کار با کاغذ و میزان چاپ به چه چیزی نیاز دارم؟
برخی از مشاغل نه تنها چاپ زیادی دارند ، بلکه در انواع و اندازه های مختلف رسانه چاپ می کنند. به عنوان مثال ، شخص حسابدار شما ممکن است نیاز به چاپ صفحات گسترده بر روی کاغذهای اندازه قانونی یا بزرگتر داشته باشد ، در حالی که شما مواد بازاریابی خود را در رسانه های براق و یا سربرگ های برتر تولید می کنید. هر از چند گاهی ممکن است لازم باشد یک برگ برچسب یا چک شرکت چاپ کنید. یا شاید دفتر شما بسیار چاپ کند و دستگاهی با ظرفیت ورودی کاغذ متوسط ​​نیاز به بارگیری مجدد سینی یا سینی ها بیش از حد معمول دارد. از کار افتادن در حالی که چاپگر شما منتظر کاغذ است یا برای پیکربندی مجدد کشو برای رسانه های با اندازه های مختلف از سرویس خارج شده است ، یک کشش است.
 
با توجه به پیکربندی ورودی دستگاه و گزینه های گسترش ، می توان این موارد و سایر موارد مربوط به کار با کاغذ را حل کرد. بسیاری از چاپگرها علاوه بر منبع اصلی ورودی کاغذ ، یک سینی لغزنده یک برگه ساده برای چاپ پاکت نامه ها ، فرم ها یا برچسب های یکبار مصرف دارند. برخی از مدل های با حجم متوسط ​​و بالا دارای چندین منبع ورودی کاغذ هستند ، مانند دو کشو در قسمت جلوی شاسی و یک سینی که از پشت بیرون می کشد ، در نتیجه نه تنها یک بخش نسبتاً بزرگ را نگه می دارد بلکه انواع مختلف رسانه ها را در دسترس قرار می دهد بدون اینکه جریان چاپ را قطع کنید. با یک گام جلوتر از این ، بسیاری از ماشین های سطح بالاتر از کشوها و سطل های اضافی از گسترش ورودی کاغذ پشتیبانی می کنند.
 
Brother HL-L6400DW گسترش یافت
ظرفیت ورودی مربوط به میزان صدای چاپگر است که تولیدکنندگان معمولاً آن را به صورت ماهانه اندازه گیری می کنند. دو اندازه گیری متداول چرخه کار (حداکثر تعداد صفحاتی است که چاپگر برای خاموش کردن هر ماه رتبه بندی می کند) و حداکثر حجم چاپ پیشنهادی (که به تعداد صفحات در ماه نیز بیان می شود).
 
به طور معمول ، این اندازه گیری های حجم مایل از یکدیگر فاصله دارند. وقتی چرخه کار ماهانه یک ماشین مثلاً 50000 صفحه باشد ، حجم پیشنهادی ماهیانه معمولاً 10 درصد از آن یا کمتر است. هنگام خرید چاپگر با حجم متوسط ​​یا زیاد ، بهتر است میزان چاپ پیشنهادی راهنمای شما باشد. اگرچه یک چاپگر می تواند در حداکثر چرخه کار خود در ماه به ماه متصل شود ، اگر به میزان صدای پیشنهادی نزدیک شوید ، به توجه کمتری نیاز دارد و ماندگاری بیشتری خواهد داشت.
 
به چه نوع اتصال چاپگر نیاز دارم؟
با انفجار دستگاه های دستی مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها ، امروزه شما روش های زیادی برای اتصال به چاپگر خود دارید. رابط های استاندارد شامل دو نوع اتصال اصلی سیمی (شبکه اترنت یا اتصال به یک کامپیوتر از طریق USB) و یک باند کامل از رابط های بی سیم (802.11 Wi-Fi ، Wi-Fi Direct ، بلوتوث ، Near Field Communication یا NFC ، Mopria) است. ، Apple AirPrint و موارد دیگر).
 
از این لیست استانداردهای بی سیم ، فقط Wi-Fi و AirPrint پروتکل های شبکه محلی (LAN) واقعی هستند. سایر موارد در درجه اول پروتکل های همتا به همتا هستند که به شما امکان می دهد دستگاه دستی یا دستگاه دیگری را مستقیماً به چاپگر متصل کنید بدون اینکه هیچ یک از قطعات سخت افزاری بخشی از LAN باشد. NFC در بین آنها منحصر به فرد است ، به این دلیل که به شما امکان می دهد تا به سادگی با ضربه زدن روی دستگاه مجهز به NFC بر روی یک نقطه اتصال روی چاپگر ، معمولاً روی یا در نزدیکی صفحه کنترل ، به چاپگر متصل شوید.
 
Canon Pixma TR8520
علاوه بر همه اینها ، بیشتر چاپگرهای تجاری و AIO از طریق چندین سایت ابر محبوب مانند Google Cloud Print ، Microsoft OneDrive ، Box و Evernote از اتصال نیز پشتیبانی می کنند. اکثر چاپگرهای تجاری امروزی دارای اتصال اترنت (با سرعت 10 مگابیت در ثانیه ، 100 مگابیت در ثانیه یا 1000 مگابیت در ثانیه) و اتصال Wi-Fi و همچنین تقلید از سایر گزینه های ذکر شده در بند قبلی هستند. اترنت سریعترین و ایمن ترین است و اغلب برای محیط های اداری ترجیح داده می شود. Wi-Fi که امروزه کمتر چاپگر فاقد آن است ، بسیار راحت است و همچنین برای اکثر موارد به اندازه کافی سریع است.
 
اگر می خواهید یک چاپگر را دور از نقطه ای قرار دهید که بتوانید کابل اترنت را به راحتی اجرا کنید ، اطمینان حاصل کنید که عملکرد Wi-Fi در قیمت گنجانده شده است. چند چاپگر ، به ویژه در سطح بالایی کسب و کار ، ممکن است شما را وادار کنند که از طریق گزینه سخت افزاری الحاقی ، آن را اضافه کنید که ارزان هم نباشد. در هر صورت ، بیشتر چاپگرهای امروزی برنامه های بارگیری رایگان را نیز ارائه می دهند که به شما امکان می دهد تلفن های هوشمند و رایانه لوحی خود را از طریق یک شبکه بی سیم متصل کنید.
 
چه نوع کنترل هایی را باید جستجو کنم؟
هر چه مجموعه ویژگی ها گسترده تر باشد - هر چه چاپگر یا AIO بیشتر کار کند - نیاز به یک صفحه کنترل قوی یا کنترل های مبتنی بر وب بیشتر خواهد بود. در چاپگرهای تجاری امروز ، ما هرگز مجموعه متنوعی از گزینه های فرمان چاپگر را مشاهده نکرده ایم ، از پانل های ساده متشکل از یک دکمه یا دو و چند LED وضعیت تا صفحه نمایش لمسی رنگی با اندازه تبلت و قابل تنظیم ، که می تواند پیکربندی های جداگانه ای را برای کاربران شخصی ارائه دهد. یا بخشها
 
ریکو MP 501
این پانل های کنترل گرافیکی علاوه بر اجرای توابع پیاده روی ، مانند ایجاد کپی یا چاپ از سایت های ابری ، به شما امکان می دهد امنیت و سایر تغییرات پیکربندی را ایجاد کنید ، منابع را نظارت و سفارش دهید ، و گزارش های کاربردی ، امنیت و سایر اطلاعات را ایجاد کنید. به همین ترتیب و اغلب اوقات با سهولت بیشتری ، می توانید اکثر چاپگرهای تجاری را از طریق یک پورتال وب که از طریق رایانه شخصی ، تلفنی یا رایانه لوحی خود به آن دسترسی دارید ، کنترل ، پیکربندی و نظارت کنید.