Fuser Fixing Film Canon MF231
  • Fuser Fixing Film Canon MF231
Fuser Fixing Film Canon MF231
  • Fuser Fixing Film Canon MF231

Fuser Fixing Film Canon MF231

فیلم فیوزینگ پرینتر چندکاره کانن MF231

امتیازکاربران از 0 رای0

  • وضعیت موجودی

    جهت قیمت نهایی تماس بگیرید
فیلم فیوزینگ کانن 231
فیلم فیوزینگ Fuser Film لوله ای است تو خالی که از مواد مختلف تشکیل شده و در پرینترهای لیزری وظیفه انتقال حرارت از چینی هیتر را به کاغذ بر عهده دارد. فیلم فیوزینگ در اوایل دهه 1990 برای چاپگرهای HP LaserJet معرفی شد. تا قبل از آن به جای فیلم فیوزینگ و پایه هیتر و چینی هیتر از لامپ های گرمایی و لوله ی فلزی به نام هات رولر در پرینتر های لیزری استفاده میشد، به منظور افزایش سرعت چاپ و کاهش وزن و ابعاد چاپگرهای لیزری ، منبع جدید حرارت عنصر گرم کننده سرامیکی ( چینی هیتر ) جایگزین لامپ گرمایشی قدیمی شد. رفته رفته فیلم فیوزینگ های نازک و سبک جایگزین غلطک های بدنه فلزی ضخیم به منظور افزایش بازده انتقال حرارت از منبع گرما به کاغذ شدند. در آغاز، فیلم فیوزینگ ها از پلیمرهای مبتنی بر رزین ساخته شده و با تفلون پوشانده شده بود. سرعت چاپ برای چاپگرهای HP LaserJet 4L / 5L فقط از 4ppm ( تعداد برگ در دقیقه ) شروع شد. تا امروز سرعت پرینتر HP LaserJet Enterprise M600 به 62 ppm رسیده است. با افزایش سرعت چاپگر لیزری ،فیلم فیوزر در طی چندین نسل از آستین های پلیمری مبتنی بر تفلون تا آستین های پوشیده شده از تفلون فلزی گرفته تا آستین های با روکش فلزی مبتنی بر فلز و پلیمرهای سنگین تکامل یافته است.
 
جزئیات فیلم فیوزینگ
فیلم فیوزینگ ها به صورت لوله ی بسیار نازک تو خالی ساخته شده اند تا هیتر های جدید ( پایه پلاستیکی شامل سنسور حرارتی و چینی گرم کننده ) داخل آن قرار بگیرند و بتوانند به راحتی به چرخش در آیند و پودر تونر را به خوبی روی کاغذ بچسبانند. برای روانکاری چرخش فیلم به دور هیتر در برخی از مدل های سرعت پایین از گریس های نسوز مخصوصی استفاده شده و در برخی مدل های سرعت بالا باید از روغن های نسوز مخصوص استفاده شود اگر این موارد در هنگام تعویض فیلم رعایت نشود فیلم یا هیتر به زودی خراب خواهند شد و هزینه سنگینی را ایجاد میکنند.
 
خرابی فیلم فیوزینگ
فیلم فیوزینگ در صورت استفاده مداوم و پشت سرهم از پرینتر و یا استفاده از کاغذ های نا مناسب و کیفیت پایین و یا استفاده از کاغذ های قبلا چاپ شده، منگنه دار، گیره دار، برچسب دار، غلط گیر دار و... اجسام اضافه روی کاغذ به شدت آسیب میبیند و خراب میشود.
 
انواع فیلم فیوزینگ
شرکت های زیادی برای پرینتر ها فیلم فیوزینگ تولید میکنند اما هیچ کدام کیفیت فیلم های فابریک را ندارد از این رو توصیه میشود در هنگام تعویض این قطعه از نمونه اورجینال آن استفاده شود.
 
تعویض فیلم فیوزینگ
در صورتی که دست به آچار هستید تعویض فیلم فیوزینگ کار پیچیده ای نیست و فقط باید پرینتر را باز کنید، قسمت فیوزینگ را جدا کنید، فیوزینگ را تکه تکه کنید و فیلم را از دور هیتر خارج کنید، هیتر را کامل تمیز کنید و کمی روغن و یا گریس ( با توجه به نوع پرینتر ) به روی چینی هیتر بزنید، فیلم فیوزینگ را به آرامی روی هیتر بکشید، به همان ترتیب که قطعات را باز کردید پرینتر را ببندید.
پس از تعویض فیلم فیوزینگ ممکن است بین 1 تا 10 برگ اولیه که چاپ میشوند دارای اشکال باشند اما پس از آن فیلم به چرخش در آمده و پرینتر مثل روز اول چاپ میکند.