جدیدترین کابل های یو اس بی

تاریخ خبر: 1393/7/1

جدیدترین کابل های یو اس بی

USB TYPE - C

امروز تیم‌های توسعه‌دهنده دیسپلی پورت و یو اس بی اعلام کردند که نسل بعدی یو اس بی ها موسوم به تایپ-C قادر خواهند بود از طریق تکنولوژی دیسپلی پورت به انتقال صدا و تصویر بپردازند.

احتمالا باید یو اس بی های Type-C را به خاطر داشته باشید؛ جدیدترین نسل یو اس بی ها که قرار است اتصال به پورت‌های یو اس بی را از هر جهتی برای شما امکان پذیر کند. بنابراین دیگر نگرانی از بابت جا به جا زدن یا بالا و پایین زدن یک کابل یا اتصال دهنده یو اس بی به پورت آن خواهید داشت. علاوه بر آن تایپ-C قادر است ارتباطی با سرعت 10Gbps و قدرتی معادل 100 وات را نیز تأمین کند.

اما امروز خبر بسیار جالب‌تری نیز از این نوع یو اس بی ها منتشر شده که می‌تواند ارزش تایپ-C را دوچندان کند. VESA شرکت مخترع و توسعه دهنده تکنولوژی دیسپلی پورت و USB 3.0 Promoter Group شرکت تولید کننده و توسعه دهنده یو اس بی امروز اعلام کردند که اتصال دهنده‌های یو اس بی تایپ-C قادر خواهند بود که سیگنال‌های صدا و تصویر را نیز از طریق تکنولوژی دیسپلی پورت بین مانیتورهای با رزولوشن 4K و حتی بالاتر منتقل کنند.

بنابراین کابل‌های جدای یو اس بی و دیسپلی پورت را فراموش کنید؛ چون تایپ-C کار هر دو را برای شما انجام خواهد داد!

این امکان از طریق تکنولوژی Alt Mode انجام خواهد شد؛ تکنولوژی ای که توانسته امکان انتقال 100 وات انرژی را برای یو اس بی تایپ-C امکان پذیر کند. همین تکنولوژی توانایی انتقال حجم عظیم‌تری از اطلاعات در نسل جدید یو اس بی ها را ایجاد کرده است.

همچنین آداپتورهای تایپ-C به دیسپلی پورت نیز پس از ارائه یو اس بی جدید آماده فروش خواهند شد. با چنین اتفاقاتی امید برای تولید دستگاه‌هایی که تنها دارای اتصالات یو اس بی هستند بسیار بیشتر شده است. 

آخرین خبری که از تولید یو اس ‌بی های تایپ-C در دست داریم «آماده شدن آن برای تولید» است و احتمالا تا چند ماه دیگر شاهد ورود نخستین دستگاه‌های هماهنگ با این تکنولوژی به بازار خواهیم بود.