پرینتر لیزری اچ پی 1606 دی ان

تاریخ خبر: 1393/7/5

پرینتر لیزری اچ پی 1606 دی ان

کمپانی HP در سال 1939 با سرمایه گذاری و تلاش مشترک دو مهندس آمریکایی با نامهای هیولت و پاکارد تاسیس شد و با انواع اختراعات و تولید صدها محصول متنوع از جمله شمارنده های فرکانس فوق سریع و اسیلوسکوپ، پله های ترقی را یکی پس از دیگری پیمود و در صف اول پیشتازان صنعت محصولات دیجیتال قرار گرفت.هم اکنون این شرکت مشهور و با سابقه در زمینه تولید چاپگرهای لیزری و جوهرافشان ،انواع سرورها ، حافظه ها، رایانه های شخصی کیفی، رومیزی و جیبی به فعالیت خود ادامه می دهد.
پرینتر لیزری تک رنگ  P1606dnمحصول دیگری از این کمپانی مشهور می باشد که با ویژگی هایی همچون بهره مندی از درگاه اترنت و کیفیت بالای صفحات پرینت شده، در منزل یا دفاتر اداری و محیط های تجاری کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

HP1606DN1

طراحی و ساخت
بدنه فشرده و کم حجم لیزرجت پروی P1606dn، آن را به یکی از جمع و جورترین پرینترهای موجود بدل ساخته و به همین دلیل می توان آن را به راحتی و بدون هیچ مزاحمتی بر روی میز کار در کنار دیگر وسایل قرار داد. همچنین وزن پایین پرینتر امکان جابجایی آسان آن را در مواقع ضروری از دفتری به دفتر کار دیگر امکانپذیر می سازد.علاوه بر وزن سبک بدنه LaserJet Pro P1606dn ، نصب سریع و آسان دستگاه نیز بر قابلیت حمل آن می افزاید. این کار تنها با روشن نمودن چاپگر ، اتصال دستگاه به کامپیوتر و استفاده از نصب هوشمند اچ پی بدون نیاز به لوح فشرده صورت می گیرد. در واقع درایور و نرم افزار در حافظه داخلی دستگاه ذخیره شده و هیچ نیازی به استفاده از CD همراه پرینتر وجود ندارد.

پس از برقراری ارتباط با پرینتر لیزر جت پروی P1606dn که از طریق پورت اترنت و USB موجود بر روی بدنه صورت می گیرد، ویژگی نصب هوشمند اچ پی فعال شده و راه انداز دستگاه را همراه با نرم افزار کاربردی کم حجم پرینتر نصب می کند که مدیریت ارسال اسناد جهت پرینت، عیب یابی چاپگر و روش نگهداری پرینتر را در اختیار کاربر قرار می دهد. به لطف ویژگی مصرف بهینه انرژی چاپگر P1606dn اچ پی، در هنگام عدم استفاده از پرینتر به صورت خودکار خاموش و غیر فعال می گردد و تنها در صورت ارسال اسناد جهت چاپ دوباره فعال شده و به چاپ اسناد ادامه می دهد. در کنار این ویژگی، در مواقعی که در نزدیک پرینتر مشغول به کار باشید با قرار دادن دستگاه در مد کاهش صدا، تا حدود زیادی از صدای نه چندان زیاد آن کاسته می شود که البته این کار باعث کاهش سرعت پرینتر نیز می گردد.

بر روی بدنه چاپگر اچ پی P1606dn هیچ اثری از نمایشگر LCD دیده نمی شود و دکمه های کنترلی تنها به کلید Go جهت ادامه و دکمه دیگری جهت متوقف کردن چاپ اسناد ختم می گردد. در کنار این دکمه ها، سه چراغ LED کوچک وضعیت آماده بکار پرینتر ، وجود مشکل در چاپ اسناد و اتمام جوهر کارتریج را نمایش می دهند. سینی کاغذ موجود در ناحیه پایینی دستگاه لیزر جت پروی P1606dn، 250 برگ کاغذ سایز A4 را درون خود جای داده و جهت پرینت به داخل چاپگر هدایت می کند. صفحات کاغذ پس طی مراحل چاپ از دریچه ای در ناحیه بالایی به داخل سینی خروجی دستگاه با ظرفیت 150 صفحه A4 هدایت می شوند. بدین ترتیب چاپگر P1606dn با ظرفیت چاپ 8000 صفحه در ماه در سطح بالاتری نسبت به پرینتر Samsung ML-2851ND قرار می گیرد.

HP1606DN2
بر طبق ادعای اچ پی چاپگر LaserJet Pro P1606dn، اسناد را با سرعت 26 صفحه در دقیقه پرینت می کند. در آزمایشی که بر روی آن صورت گرفت سه نوع فایل متنی ، گرافیکی و ترکیبی از هر دو جهت پرینت به سوی دستگاه ارسال شد و در نهایت متنها را با سرعت 20 صفحه در دقیقه، تصاویر گرافیک با 22 Ppm و اسناد ترکیبی با سرعت 20 صفحه در دقیقه به چاپ رساند که با توجه به قیمت دستگاه نتیجه فوق العاده ای به شمار می رود. متنهای پرینت شده توسط دستگاه P1606dn اچ پی بسیار تمیز و بدون حاشیه اضافی یا لک جوهر بودند و با کاهش اندازه فونتها تا 2 نقطه، همچنان خوانایی خود را حفظ می کنند. تصویر گرافیکی نیز از خطوط واضح و نرم بهره می برند که البته برای استفاده های معمول تجاری بسیار مناسب است.

HP1606DN4

جمع بندی
پرینتر لیزری LaserJet Pro P1606dn از جمله محصولات شرکت با سابقه اچ پی به شمار می رود که با ویژگی هایی از قبیل بدنه کم حجم و سبک، سرعت و کیفیت بالای پرینت اسناد ، قابلیت پرینت دو روی صفحات به صورت خودکار، بهره مندی از درگاه اترنت و پورت USB، قابلیت نصب هوشمند و حالت کاهش مصرف انرژی همراه با قیمتی مقرون به صرفه جهت استفاده در منزل یا دفاتر اداری در اختیار علاقمندان قرار دارد با این حال برخی مشکلات نیز مانند عدم استفاده از سیستم وای فای داخلی و فقدان نمایشگر LCD نیز در آن دیده می شود که در مقایسه با مزایای زیاد آن قابل چشم پوشی می باشند.  

HP1606DN3

 

مزایا معایب
 وزن سبک  عدم استفاده از نمایشگر LCD
 بدنه جمع و جور  فقدان سیستم وای فای داخلی
 سرعت بالای چاپ اسناد  
 بهره مندی از درگاه اترنت  
 ویژگی نصب هوشمند اچ پی  
 حالت کاهش مصرف انرژی  
 کیفیت مناسب صفحات پرینت شده  
 قابلیت پرینت دو روی صفحات به صورت خودکار